Wicher - Inna Strona #26

dodano: 2013-09-28 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 13)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

W dzisiejszym wydaniu naszego cyklu swoje odpowiedzi podrzucił nam reprezenant bielskiej sceny, współautor dobrze przyjętej EPki "Werniks", Wicher.

1. Życiowe motto lub ulubiony cytat, który byłbyś w stanie sobie wytatuować

Kiedyś było to: "Per aspera ad astra", czyli "przez ciernie do gwiazd". Z latami minęła mi zajawka na tatuaże i ulubione motta, jednakże w tym jednym jest bardzo dużo prawdy. Aktualnie słowem, które definiuje całą przygodę z rapem i generalnie moje życie jest chyba: "Konsekwencja". Bez tej konsekwencji nic bym w życiu nie osiągnął - zarówno w sferze zawodowej, muzycznej czy prywatnej.

2. Największy życiowy sukces

Otwarcie wspólnie z bratem firmy i sprawienie, że w wieku 21 lat zacząłem żyć na własny rachunek.

3. Największa życiowa porażka

Nie zaliczyłem chyba jeszcze takiej największej. Popełniłem masę błędów, ale staram się z nich wyciągać wnioski - każde potknięcie traktuję jak naukę.

4. Pierwszy sportowy idol

David Beckham

5. Ulubiony film

Filmy to jedno z moich hobby - oglądam ich duże ilości, dlatego bardzo ciężko wytypować jeden konkretny. Ostatnio zrobiło na mnie wrażenie 'Panaceum', 'Iluzja', 'Układ zamknięty' czy 'Drogówka'. Jak widać - gatunkowo jest bardzo skrajnie.

6. Ulubiona książka

Podobnie jak z filmami - ciężko wytypować jedną konkretną. Jestem raczej fanem kryminałów, dlatego polecam książki Coben'a, Tess Gerritsen czy Dean'a Koontz'a.

7. Ulubiony alkohol

Zimne piwo w upalne dni - innych alkoholi raczej nie pijam.

8. Najważniejsza część garderoby

Wygodne buty

9. 3 cechy idealnej kobiety

Błyskotliwa, inteligentna, intrygująca.

10. 3 najpiękniejsze kobiety świata

Na razie mam jedną: moją kobietę. Kiedyś pewnie kolejne miejsca zajmą córki.

11. Gdybyś miał powiesić na ścianie jeden plakat to byłby to...

Plakat informujący o imprezie z okazji osiągnięcia statusu złotej płyty przez którąś z moich płyt.

12. Wymarzony samochód

Samochód to dla mnie tylko środek transportu. Jeżeli jest bezpieczny, nie staje się skarbonką, jeździ ponad 100 km/h i ma klimatyzację, to jest moim wymarzonym.

13. Miasto, które najbardziej chciałbyś odwiedzić

Podróżowanie to jedna z moich największych pasji, dlatego miasta, które chciałbym odwiedzić na daną chwilę, po prostu odwiedzam. Aktualnie ciągnie mnie do Ameryki Południowej. Chciałbym kiedyś zobaczyć wodospad Salto Angel w Wenezueli.

14. 3 płyty, które zabrałbyś na bezludną wyspę

Pewnie Dinal, Smarka i 'Dwuznacznie' Teta. Pierwsze dwie płyty mnie ukształtowały jako rapera, ta ostatnia to dla mnie absolutny top3 najlepszych tekstowo płyt w rodzimym rapie.

15. Najważniejszy z jakiegoś powodu numer muzyczny w Twoim życiu

Nie posiadam takiego chyba.

16. Najbardziej szalone wspomnienie związane z rapem

Same początki rapowania i powroty z koncertów i bitew. Pewnego razu wsiedliśmy w nocy w Katowicach do pociągu, który miał jechać do Bielska. Jak się okazało po godzinie - byliśmy ostatnim wagonem, który został odpięty i jechał do Krakowa. Do teraz nie wiem jak to się stało, że prawie 10 osób wróciło do Bielska bez złotówki w kieszeni.

17. Najbardziej szalone wspomnienie imprezowe

Pierwszy rok na studiach w Krakowie był szalonym wspomnieniem imprezowym.

18. Czasy szkoły to...

Czas, który straciłem bezpowrotnie. Gdybym był wtedy tak świadomy jak obecnie - wyciągnąłbym ze szkoły 100 razy więcej informacji i przydatnych rzeczy. Jednak wtedy było mi wszystko jedno, bo sam do końca nie wiedziałem co chcę robić w życiu. Szkoda, że takie decyzje trzeba podejmować będąc zupełnie nieprzygotowanym do życia człowiekiem.

19. Idealny scenariusz na weekend

Wylot w piątek po południu do jakiegoś miejsca na świecie, cały weekend spędzony na zwiedzaniu i czerpaniu pełnymi garściami z kultury, gastronomii i historii danego miejsca. W niedzielne popołudnie powrót do domu z głową pełną wspomnień.

20. Najbardziej w ludziach denerwuje Cię...

Niesłowność, niekompetencja i brak punktualności.

21. Gdyby nie rap to...

Nic by się nie zmieniło, moje życie jest oparte o zupełnie inne rzeczy.

reklama
Słuchacz
Kto to kurwa jest? "W Polsce każdy robi rap, a i tak nie ma czego słuchać" Za dużo tych przedziwnych ksywek znikąd...
Człowiek
Wicher jest naprawdę inteligentnym gościem, Ty chyba raczej nie...
Słuchacz
Wyraziłem swoje zdanie nie obrażając nikogo. W przeciwieństwie do Ciebie. A co do mojego IQ to mgr inż. przed nazwiskiem chyba czegoś dowodzi. Pozdrawiam!
JA
Nie, niczego to nie dowodzi.
Anonim
"A co do mojego IQ to mgr inż. przed nazwiskiem chyba czegoś dowodzi.", teraz kazdy glupi ma taki tytul. nie napisales nic inteligentnego, wiec kazdy ma cie za debila. mysl lbem, nie tytulem.
j
"A co do mojego IQ to mgr inż. przed nazwiskiem chyba czegoś dowodzi.", teraz kazdy glupi ma taki tytul. nie napisales nic inteligentnego, wiec kazdy ma cie za debila. mysl lbem, nie tytulem.
Shade
Zamiast pierdolić kto to jest to się zapoznaj z jego twórczością panie mgr inż.
07phillip
Bardzo dobrze powiedziane. Myślę że gdy mgr inż. już to zrobi szybko zmieni zdanie o Tomku
LordOfKrakau
Oho widzę że ktoś komuś zazdrości wykształcenia. Na przyszłość - jak twórczość tego pana osiągnie chociaż 1000 wyświetleń na YT to róbcie o nim newsa. Serio ktoś go zna? :D
Słuchacz
Niektórzy muszą po za tym jeszcze dorosnąć... Są gotowi zmieszać Cię z błotem za linijki słabo znanego koleżki (jednego z tysiąca). Nie zwracam nawet na to uwagi. Nie mam czasu na takich raperów bo u nas to tacy wyrastają jak grzyby po deszczu. Ta "druga fala" to stała rotacja sezonowych dziwnych ksywek. Wolę znanych zza oceanu. Wicher to ja mam za oknem więc chyba coś już słyszałem :] Nie urzekł mnie.
G's sterben jung
Popieram i również radzę nie zwracać uwagi na komentarze niespełnionych raperów, którzy wszystkiego zazdroszczą, włącznie z wykształceniem, którego albo nie chciało im się zdobyć, albo są dziećmi, które mają jakis "uraz"... Pozdrawiam
07phillip
Bardzo dobry raper, aż dziw że jeszcze nie wydaje w jakimś sporym labelu legali. Bardzo błyskotliwy facet ;)
bjk
14. 3 płyty, które zabrałbyś na bezludną wyspę Pewnie Dinal, Smarka i 'Dwuznacznie' Teta. Pierwsze dwie płyty mnie ukształtowały jako rapera, ta ostatnia to dla mnie absolutny top3 najlepszych tekstowo płyt w rodzimym rapie. Miło się czyta. Ogólnie wszystkie odpowiedzi ciekawe, jak jego płyta o obrazach :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>