Tomiko/Zbylu "Projekt 77" - making of

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2013-07-28 15:00 przez: Aptaun Records (komentarze: 1)

Tomiko / Zbylu - Projekt "77" (Making of ...)

Przez ostatnich kilka dni trzymaliśmy Was w niepewności, powoli i z premedytacją ujawniając kolejne szczegóły tajemniczego projektu o kryptonimie - "77". Dziś w końcu, możemy rozwiać wszelkie wątpliwości i uciąć domysły ogłaszając, iż projekt "77" to nic innego jak klasyczna, choć jednocześnie totalnie niekonwencjonalna współpraca na linii mc/producent, w której główne rolę odgrywają...

Tomiko i Zbylu -  którzy pewnego ciepłego czerwcowego dnia pracując w NadStudiu na warszawskich bielanach, wpadli na pomysł niekonwencjonalnego wykorzystania swojego urlopu. Panowie zamiast wylegiwać się na plaży w jednym z ciepłych krajów, zdecydowali się zamknąć na tydzień w zaciszu studyjnych ścian w otoczeniu mikrofonów, klawiszy, gitar, bębnów, czystych kartek i długopisów. A gdy dodamy do tego wszystkiego jeszcze element ludzki w dużej ilości?
 

W ten oto sposób narodził się projekt "77" - czyli spontaniczna EPka zawierająca 7 utworów powstałych w 7 dni pomiędzy 01.07 a 07.07. (nazwa projektu nie powinna więc już stanowić zagadki). Wszystko na spontanie, wszystko na miejscu, wszystko na poczekaniu. Gdy Zbylu od podstaw budował szkielet bitów, obudowując je kolejnymi dźwiękami, Tomiko zapisywał drobnym makiem kolejne czyste kartki z przepastnego brulionu. Na tym jednak nie koniec, NadStudio w ciągu tych 7 dni nawiedziła masa ludzi, którzy przyjmując zasady projektu, wzbogacili go: zwrotkami, refrenami, skreczami, partiami instrumentalnymi, beatbox'em oraz tonami pasji, zajawki i dobrego humoru, którymi to EP aż tętni. Gościnnie na "77" pojawili się: Ekonom, Siwers, Hudy HZD, Stronger, Parzel, Molecular, Justyna Kuśmierczyk, Wesley, Dj ACE oraz Sylwia Dynek.


Tracklista:

1. Wczasy w mieście
Słowa: Tomiko
Muzyka: Zbylu, gitara: Krasa, harmonijka: Wesley
2. Chcieliby
Słowa: Tomiko, Siwers, Ekonom
Muzyka: Zbylu
Cuty: Dj Ace
3. Chciałbym
Słowa: Tomiko, Justyna Kuśmierczyk
Muzyka: Zbylu, gitara: Krasa, bas: Haszysz, perkusja: Anioł, beatbox: Strong
4. Chodźmy stąd
Słowa: Tomiko
Muzyka: Zbylu, beatbox: Strong
5. Strach jest twoim sprzymierzeńcem
Słowa: Tomiko, Sylwia Dynek, Parzel, Hudy Hzd
Muzyka: Zbylu, gitara: Krasa
6. Ja mam
Słowa: Tomiko
Muzyka: Zbylu
7. Chcemy być lepsi
Słowa: Tomiko
Muzyka: Zbylu

 
Jaka jest w tym całym zamieszaniu rola Aptaun? Cóż, nam przypadło w udziale poinformowanie Was o tym całym spontaniczno-zajawkowym wydarzeniu. Wobec tego od jutra przez kolejnych 7 dni AptaunTV zostanie totalnie zdominowane przez projekt "77", codziennie bowiem o godzinie 19.00 będziemy publikować po jednym kawału z EPki.

Zanim to jednak nastąpi dziś możecie sprawdzić swoisty "making of ..." całego projektu, który został sprawnie zrealizowany przez zaprzyjaźnioną ekipę Sens Film Produkcje, obecną bez przerwy przy jego powstawaniu. Sprawdźcie w jakiej atmosferze rodziło się "77" i co Was czeka od jutra ...

Tagi: 

rok
moi produenci nei sampluja mp3 nie tyczy sie zbyla?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>