J. Cole i Drake - petycja przeciwko tekstowi "Jodeci Freestyle"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-21 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 8)

Nawet największym gwiazdom rapu nie wszystko uchodzi na sucho. Ostatnio mają naprawdę ciężko z różnego rodzaju organizacjami i stowarzyszeniami, które są oburzone treścią ich tekstów. Najdotkliwiej przekonali się o tym w tym roku Rick Ross i Lil' Wayne, którzy stracili lukratywne kontrakty ze znanymi markami z powodu wulgarnych, ofensywnych wobec innych ludzi wersów. Wygląda na to, że Drake i J. Cole są kolejnym celem, tym razem organizacji do spraw ludzi z autyzmem. 

Sprawa tyczy się jednej linijki z opublikowanego ostatnio spontanu obu artystów pt. "Jodeci Freestyle". J. Cole rapuje tam "I'm artistic, you ni**as is autistic, retarted". Grupa Autism Speaks oskarżyła rapera o obrazę oraz stereotypowe potraktowanie wszystkich ludzi z autyzmem. W internecie powstała petycja żądająca całkowitego wycięcia wersu użytego przez Cole'a oraz formalnych przeprosin ze strony obu raperów. Obecnie zebrano około 3,5 tysiąca internetowych podpisów. Petycja ta potrzebuję 5 tysięcy, aby mogła wejść w życie. 

Zamieszanie wokół tekstu "Jodeci" to kolejny dowód na to, że raperzy nie mogą już mówić, co im się żywnie podoba.  Żaden z raperów do tej pory nie ustosonkował się do całej sprawy. Wymienieni wcześniej Rick Ross i Lil' Wayne zostali ukarani za wzmianki o gwałcie oraz głośnym morderstwie. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że u popularnego 18-letniego rapera Chief Keefa zdiagnozowano ostatnio syndrom Aspergera, który jest formą autyzmu.

Drake - Jodeci (Freestyle) ft. J Cole

 

Tagi: 

Stars9
Gdzie można podpisać tą petycję?
r44
biciu kobiet? Weezy za tekst o biciu Emmentta Tilla. Kobietą on nie jest
Kadel,
@Stars9 morda. najlepiej niech cały rap sprowadzi się do tego, że będą nawijać "o tym jak kochają i jak tęsknią... "
Zzajawkowicz
Z jakiego źródła zaczerpnąłeś info że CK ma autyzm?
Zzajawkowicz
Aha, a myślałem że książki czyta.
ziomkqq
debile amerykanie punch jak punch autyzm to upośledzenie jakies więc czemu nie mają mówić ze niggas are retarded a ze się rymuje jescze
@ziomkqq
A ziomkqq rymuje się z WYPIERDALAJ SPOWROTEM DO SWOJEJ PIASKOWNICY. Debil.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>