Slum Village zagrają w Krakowie!

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-05-31 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Pomimo, że z oryginalnego składu już 2 z 3 członków - Jay Dee i Baatin - nie żyje, legendarny zespół wciąż koncertuje w zmienionym składzie. Podtrzymujący pamięć o klasycznym SV T3 wspólnie z młodszym bratem J Dilli Illa J'em i utalentowanym producentem Young RJ'em już na niecały miesiąc zagrają w Krakowie!

Oprócz klasyków, jakich ekipie z Detroit zdecydowanie nie brakuje, fani będą mogli usłyszeć na żywo premierowe utwory z najnowszej, zapowiedzianej na 25 czerwca płyty zespołu, zatytułowanej "Evolution". Pamiętam jak w lipcu zeszłego roku SV zawitali do stolicy, i ze swojej strony mogę tylko dodać, że z pewnością będzie się działo. Szczegóły wydarzenia w rozwinięciu.

Panowie ze Slum Village pojawią się w Krakowie 28 czerwca w ramach Fresh Island Festival Warm-UP, a wystąpią w Klubie Pod Jaszczurami. Oto co sam organizator miał do powiedzenia o wydarzeniu:

"New Yorker oraz BIG idea prezentują! Fresh Island Festival Warm-UP!
28 czerwca w Krakowie w Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się koncert Slum Village promujący najnowszą płytę "Evolution", która ukaże się 25 czerwca 2013 roku. Na płycie usłyszymy m.in. Blu, Jazzy Jeff, Rapper Big Pooh, Havoc, Focus... i Raheem Devaughn.

Slum Village to legendarny amerykański zespół hip-hopowy założony w 1996 roku przez trzech przyjaciół z podwórka Baatina, T3 oraz rapera i producenta Jay Dee aka J Dilla, dzięki któremu Detroit zaistniało na rapowej mapie Stanów Zjednoczonych.

Dzięki współpracy z A Tribe Called Quest w początkowym okresie działalności, grupa z Motown szybko wzbudziła wielkie zainteresowanie, definiując jednoznacznie swój charakterystyczny, nonszalancki styl.

Koncert będzie równocześnie hołdem dla J Dilla, który zmarł w wyniku choroby w 2006 roku.

Gość specjalny: RED"

Link do wydarzenia na Facebooku

Tagi: 

adada
A co z tą akcją co byli zapraszani raperzy z Detroit na koncerty do Warszawy?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>