Macklemore & Ryan Lewis "Can't Hold Us" - Splash Live vs. MTV Movie Awards Live, czyli jak nie zgubić hip-hopowej esencji

Macklemore już osiem lat temu wpadł w ucho forumowych diggerów głębokiego podziemia, po czym w związku z życiowymi problemami na parę lat zapadł się pod ziemię. Wrócił jednak i od tego czasu konsekwentnie, po swojemu i w pełni niezależnie parł do przodu, skupiając coraz większą uwagę. Gdy zobaczyłem live na Splashu co zrobił razem z Ryanem Lewisem to byłem w mocnym szoku, bo numery znałem, ale nie spodziewałem się aż takiego ognia na żywo. Na jesieni ukazała się debiutancka "The Heist", a dziś Macklemore jest o złotą płytę, multiplatynowy singiel i kilkaset milionów youtube'owych odsłon dalej... i śmiem twierdzić, że zasłużył na każdego zarobionego w ostatnich miesiącach centa. Pokazał bowiem, że do mainstreamu można wciąż wjechać z buta bez kompromisów, w pełni niezależnie, i stawiając tylko na muzykę a nie kasę, kontakty czy budowanie medialnej kontrowersji. A także, że pod chwytliwą powłoką można przemycić tam treści poważniejsze, często społeczne i dalej robić swoje z undergroundową mentalnością, tylko na o wiele większą skalę.

A dlaczego piszę o tym teraz, w przededniu premiery klipu do "Can't Hold Us"? Bo gdy zobaczyłem video z wykonania tego numeru live na MTV Movie Awards to doszedłem do wniosku, że teoretycznie, porównując do Splasha i Hip Hop Kempu przez ten rok zmieniło się wszystko - przepych, pozycja, otoczka, siła rażenia. Jednak pod tą powłoką wciąż kryje się ten sam surowy, koncertowy ogień i czysty hip-hop. Sprawdźcie sami jak Macklemore radzi sobie na scenie bez hypemana, jedynie z DJ-em i trębaczem, i przekonajcie się, że między występami na Splashu i na rozdaniu nagród MTV zmieniło się wszystko - poza esencją.

A swoją drogą - potencjał hitowy "Can't Hold Us" jest jak dla mnie o tyle większy niż "Thrift Shop"... że jestem ciekaw ile wykręci ten klip, skoro "T.S." ma już 240 milionów odsłon.

PS. Przypominamy też, że "The Heist" wciąż można kupić w popkillerowym sklepie. Na dniach również konkurs z płytą do wygrania.

 

 

świadomy_słuchacz
Alan Andersz props za płytkę!
Poznański
S. L. Jackson w pierwszym filmiku na publice???
Wojciech
@up to on.
Miloo
Rozjebali
hoody
W KOŃCU KLIP DO CAN'T HOLD US, YEA YEA YEAAAA
clupea
co to za fura?
poldas misiak
Maluch hahhaha kurwa mac
clupea
Komentarz został usunięty przez moderatora.
poldas misiak
Komentarz został usunięty przez moderatora.
clupea
Komentarz został usunięty przez moderatora.
poldas misiak
Komentarz został usunięty przez moderatora.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>