Blackjack feat. The Notorious B.I.G. & Junior M.A.F.I.A. "Young G's Perspective" (Ot tak #125)

Każdy raper gromadzi do swojej ekipy liczną grupę bliższych i dalszych znajomych. 2Pac miał Outlawz oraz Thug Life, Big Puna otaczali członkowie Terror Squadu, natomiast Biggiego wspierała Junior M.A.F.I.A. - ekipa małolatów, wychowanych na tych samych ulicach Brooklynu co Big Poppa.

Lil' Cease, Chico De Vec, Blake C, Capone, Bugsy, Mc Klepto, Banger, Nino Brown oraz Lil' Kim zyskali sławę swoim debiutanckim albumem "Conspiracy", wydanym w 1995 roku nakładem świeżo powstałej wytwórni Smallsa - Undeas Records. Płyta szybko osiągnęła status złotej, głównie dzięki singlom "Get Money", "I Need You Tonite" oraz "Playas Anthem", budując tym samym solidne podwaliny pod solową karierę Lil' Kim.
Podobnie jak "Ready To Die", bity na "Conpiracy Theory" również zahaczają pewnymi elementami o West Coast a nowojorski kolektyw wyjątkowo mocno pokochał kalifornijskie brzmienie, o czym przekonacie się odpalając znajdujący się poniżej numer "Young G's Perspective".

Utwór ten pochodzi z wydanego w 1996 roku drugiego albumu rapera i producenta Blackjacka, znanego m.in. z bardzo udanej współpracy ze Spice 1’em (wyprodukował m.in. szlagier "Strap On The Side").
Jak widać flirt Biggiego i spółki z Bay Area, nie był jedynie wybiegiem na potrzeby albumu "Life After Death" czy próbą załagodzenia wymykającego się spod kontroli beefu East/West a autentycznym romansem z wzajemnością. Co więcej, "Young G's Perspective" znalazło się na "Addicted To Drama" kosztem utworu "Can't Turn Back" duetu 2Pac/Spice 1, jako że Blackjack chciał uniknąć dodatkowych kontrowersji na linii 2Pac-Biggie.

"Young G's Perspective" to utwór niezwykle bujający, który w pełni definiuje to klasyczne brzmienie Mobb, z którego w połowie lat 90-tych słynęło całe Oakland. Na takim bicie pewnie każdy poleciał by co najmniej przyzwoicie, niemniej jednak kawałek straciłby sporo mocy, gdyby nie genialny i szybko wpadający w ucho refren Biggiego.
Jeśli przypadł wam do gustu ten numer, to polecam zapoznać się z całym krążkiem "Addicited To Drama", który podobnie jak sam Blackjack zaginął gdzieś w napływie kolejnych płyt z Bay a szkoda, bo zważywszy na świetne produkcje i ponadprzeciętne umiejętności wokalne, kariera tego artysty mogła potoczyć się zupełnie inaczej... R.I.P. Big Poppa.

gfunk fan
jaram się gfunkiem od dawna ale tego numeru nie znałem - świetny kawałek pod którym jak zwykle zero komentarzy... co się z wami dzieje ludzie? naprawdę wolicie sprawdzać wypociny polskich raperów zamiast odpalić tego kozaka na którym rapuje sam biggie smalls?!
LOC
co prawda to prawda ziom, rozwalaja mnie tacy co słuchają np. firmy i uważają się za nie wiadomo co a nie znają ikon rapu i klasyki

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>