Nate Dogg feat. Black Rob "The Game"/"Just Another Day (Remix)" (Ot tak #124)

Ciężko w to uwierzyć, ale dwa lata bez Nate Dogga naprawdę zleciały jak jeden dzień... Czekając na nowy album króla G-Funku, prezentujemy wam dzisiaj - w drugą rocznicę śmierci, dwa z jego mniej znanych numerów.

Pierwszy z nich - "The Game", mógł być z łatwością przeoczony nawet przez fanów artysty. Pojawił się on na wydanej dekadę temu kompilacji "Ghetto Pros Presents...", która została wytłoczona jedynie na winylu i to w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy. Jest to produkt typowo niszowy, pomimo tego że materiał na niej zawarty do takich nie należy. Co więcej - znajdziemy tam masę świetnych utworów w wykonaniu takich artystów jak Beatnuts, Kurupt, B-Real, Dead Prez, Brand Nubian, Terror Squad czy Big L!
Numer Nate'a wybija się jednak zdecydowanie na pierwszy plan a gościnnie pojawia się na nim były raper wytwórni Bad Boy i autor jednego z największych bangierów przełomu millenium - Black Rob (pamiętacie "Whoa!"?).

Drugi z kawałków to ukłon w stronę hardkorowych fanów Nate Dogga, którzy najbardziej lubią posłuchać go w g-funkowym wydaniu. Jak wiadomo, album "G-Funk Classics" nigdy nie doczekał się należnego mu rozgłosu ani uznania ze strony mainstreamowej publiki. Trudno jednak dyskutować z poziomem samej muzyki, jaką ten krążek oferował - szczególnie dzisiaj, kiedy ciężko jest znaleźć płytę, jaką można by przesłuchać od dechy do dechy bez żadnego skipu...
"Just Another Day" był zawsze jednym z moich ulubionych utworów na albumie, dlatego tym bardziej polecam wam sprawdzić oficjalny remix tego kawałka, który wyprodukował Paul Cruz. Dostępny jest on jedynie na specjalnej, promocyjnej wersji singla, wydanej przez Dogg Foundation Records w 1998 roku, także jest to naprawdę prawdziwa perełka dla wszystkich kolekcjonerów twórczości Nathanela. Rest In Peace Nate...

reklama
SyszyszKroki
"Just Another Day" uwielbiam O.G. Zdecydowanie lepszy Rest In Peace Nate...
Marcin Natali

Wow nie znałem "The Game" a sztos. Propsy Mietek! :)

Just Another Day jednak dużo lepsze w oryginale moim zdaniem:)

kurtis
Taa Just Another Day lepiej niesie w oryginale
Compton&LongBeachTogether
"the game" nie znałem.A kozak trak. WEST UP!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>