Tha Dogg Pound "Ain't Nuthin' 2 A Boss" (Ot tak #112)

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-02-12 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Rok 2013 będzie chyba dla chłopaków z Tha Dogg Pound tak intensywny, jak dwa poprzednie razem wzięte. W przygotowaniu jest masę projektów i jeśli chociaż połowa z nich doczeka się realizacji, to fani duetu z Long Beach powinni być bardziej niż usatysfakcjonowani. Oczekując na zapowiedzianą niedawno trzecią część albumu Dillinger & Young Gotti, która ma się ukazać w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy, proponuję odświeżyć sobie poprzednie woluminy spod znaku DPG.

Pierwsze Dillinger & Young Gotti wydano w 2001 roku. Płyta zawierała w większości materiał nagrany jeszcze za czasów Death Row, który przeszedł jedynie kosmetyczne zmiany w postaci liftingu i edycji niektórych tekstów. Stąd też słychać wielkie podobieństwo części utworów z tymi, jakie znalazły się na albumie "2002", który wydał Suge Knight.
Na następny krążek z tej serii przyszło nam czekać ponad 4 lata, w czasie których drogi obu raperów rozeszły się jak sami wtedy zapewniali "definitywnie". Ale w rapie, jak w telenoweli - nie ma nic pewnego. I tak po wielkim beefie "DPG kontra Tha Row", nastąpiło wielkie pojednanie a Tha Dogg Pound ogłosiło oficjalnie swoją reaktywację 1 kwietnia 2005 roku. Data mało poważna, ale na szczęście dla fanów nie był to żaden żart, o czym przekonaliśmy się jesienią tamtego roku, gdy na półki sklepowe wjechał "Dillinger & Young Gotti 2: Tha Saga Continuez", gdzie bangiera gonił bangier ("D.P.G.C. Muzic", "Push Bacc", "It Feels Good To Be A Dogg Pound Gangsta" itd.)

Przed wami zaś kawałek historii, jako że "Ain't Nuthin' 2 A Boss" był pierwszym numerem, nagranym wspólnie przez Daza i Kurupta po zawieszeniu broni a powstał dokładnie w dniu rozejmu, czyli w prima-aprilis. Pomimo tego, że nie znalazł się na D&YG2, stając się pierwszym i ostatnim znanym nam dzisiaj leftoverem z tego albumu, stanowi jeden z najlepszych kawałków w historii duetu z LBC. Dogg Pound 4 Life!

kooperNF
no fajnie jakby coś w końcu wyszło od dpg
coast2coast
Po tym co ostatnio wydaje Kurupt to nie wiem czy wyjdzie z tego coś dobrego chociaż czekam i sprawdze na pewno :) a co do kawałka zdecydowane top 5 co wyszło od DPG.
dazandkurupt/kuruptanddaz
DP muthaphukkin GC!!! RIDE TO THE FULLEST!
frsaczaj
Wole solowki Daza

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>