Spice 1 "Moja muzyka jest historią mojego życia" - videowywiad cz. 1

Spice 1 to jedna z tych kalifornijskich legend, które zawsze chciałem zobaczyć na żywo. Artysta będący od początku w moim osobistym Top 10 (no dobra, Top 15:) ulubionych raperów, którego dyskografia jest dzisiaj wałkowana przeze mnie równie intensywnie co 15 lat temu, kiedy jako małolat przegrywałem od starszych kolegów jego taśmy na wysłużonym jamniku. I chociaż lwią jej cześć znam już na pamięć, to szlagiery typu "Welcome To The Ghetto" czy "Strap On A Side" jakoś nie potrafią mi się znudzić nawet z upływem kolejnych lat.

Dlatego też nie wyobrażałem sobie, aby mogło mnie zabraknąć na jedynym, póki co, koncercie rapera w Polsce. Występ legendy Bay Area na poznańskim Terrorym Fever 3 nie był może jakimś mega spektakularnym show, ale każdy fan Fetty Chico z pewnością mógł się czuć usatysfakcjonowany. Mimo, że mocno kulało nagłośnienie a sam Spice w niektórych momentach pomagał sobie półplaybackiem, to zdecydowanie wyszedł naprzeciw słuchaczom, serwując klasyk za klasykiem - od "187 Proof", przez "In My Neighborhood" aż po "Trigga's Got No Heart".
Niewątpliwie największym highlightem było jednak "Jealous Got Me Strapped", przy którym Bossalini odstawił niezły performance, zakładając maskę Tupaca, w której biegał po scenie w czasie, gdy z głośników leciała zwrotka Shakura. Zresztą, wspólnych kawałków z 'Paciem można było usłyszeć tego wieczora o wiele więcej - były wśród nich m.in. "I'm Loosin' It" z płyty "R U Still Down" a nawet "Dusted 'N Disgusted"! Nie zabrakło też chyba największego hitu kiedykolwiek wygenerowanego w Bay Area, czyli "I Got 5 On It" ekipy Luniz.

Podsumowując, drugie co do rangi osobiste wydarzenie muzyczne minionego roku, ustępujące jedynie mojemu spotkaniu ze Snoopem. Pod wieloma względami, możliwość późniejszej rozmowy z Black Bossalini sprawiła mi jednak dużo większą frajdę. Dlaczego?

Przede wszystkim wiedziałem o tym ze sporym wyprzedzeniem (Big up DubCNN!) i miałem tym razem czas na odpowiednie przygotowanie. Nie obeszło się jednak i bez dylematów, wśród których na pierwszy ogień poszła selekcja najważniejszych pytań, jako że przygotowałem ich łącznie około setki(!).
Udało mi się jednak poruszyć większość tych kwestii, jako że Spice 1 dysponował naprawdę dużą ilością wolnego czasu i zareagował na to słowami "Ty masz dla mnie 100 pytań, a ja mam dla Ciebie 100 odpowiedzi":)
Okazał się przy tym jednym z najmilszych i najserdeczniejszych ludzi, jakich kiedykolwiek miałem przyjemność spotkać. Uśmiechnięty i serdeczny, sypiący żartami na prawo i lewo, podpisujący chętnie płyty i skory do wspólnych fotek.

W godzinę czasu przewałkowaliśmy więc wzdłuż i wszerz całą karierę "Gangstera z East Bay", poruszając naprawdę masę tematów. Z pierwszej części rozmowy dowiecie się m.in. kiedy Spice 1 wyda wreszcie swój nowy album i kogo będzie można na nim usłyszeć, dlaczego Too Short jest dla niego jak wujek oraz co czuł kiedy magazyn Source umieścił jego debiutancki krążek na liście stu najlepszych hiphopowych płyt wszechczasów. Ponadto, usłyszycie także w jaki sposób poznał się z Tupaciem, który z ich wspólnych utworów darzy największym sentymentem, dlaczego nie wystąpił na "All Eyez On Me" oraz jaki był jego stosunek do Biggiego. Zapraszam:

Tagi: 

Zzajawkowicz
Dzięki Mietek, otwieram piwo i zaraz odpalam wywiad :)
kurtis
haha w końcu zabieram się za oglądanie
Zzajawkowicz
Już po, bardzo dobre pytania, pełna profeska, Spice 1 to zajebisty gość, czekam na następne części.
Wojciech
Ten prowadzący to pierdolony mistrz świata. Zaskakuje wiedzą nawet samych artystów. A już nie wspomnę o profesjonalizmie, mimo że przeprowadza wywiad z ludźmi, którymi jest śmiertelnie zarażony. W chuj props, weźcie go częściej puszczajcie.
Gera
I was a tomboy and reaisd a tomboy. I wore jeans and t shirts all the time, but never wore boys' clothes. My daughter wore lots of basketball shorts and t shirts, and some were from the boys' department. she played basketball, baseball and football with the boys. BUT she never looked like a boy. She never wanted to be a boy. I think that there has been mistakes made with this child. They can only wear what you buy. I have known lots of tomboys, and have never seen one dress like a boy like this child has.
Paweł
Zgadzam się z Wojciechem. Faktycznie wiedzę ma ogromną i widać, że na prawdę tym żyje. Wielkie propsy za takie wywiady. Jeszcze jakby był troszkę bardziej wyluzowany to było mega zajebiście. To pewnie kwestia obycia się z mikrofonem i szokiem, że rozmawia się z taką legendą ;) Tak czy owak, na prawdę świetna robota !
niggafromlongbeach
propsy propsy. oby więcej i gęściej takich wywiadów
YouKnowTheDeal
That's what's up!!! Więcej wywiadów od tego ziomka, bo nie dość, że zadaje sensowne pytania to zna się na rapie i to czuć!! Spice pięknie podsumował tych "skinny jeans niggas". ! Propsy lecą i czekam na drugą część
Undertaker
Czekam jak skurwysyn na drugą część.
Bushwick
Mega się jaram mam nadzieje że dzisiaj dostaniemy kolejne a chociaż jedną kolejną część. I wielkie propsy dla rozmówcy a dlaczego to już zostało powiedziane wyżej, oby więcej takich wywiadów, w których można się dużo dużo dowiedzieć.
Kobe
Wy tu macie najlepsze wywiady zawsze :D dobrze ze działają takie ekipy Peace
Rutran
Świetny wywiad, czekam na kolejne części.
Ice Cube
Sympatyczny ten Spice 1, a jak bym zobaczył na ulicy to bym się przestraszył :) Paweł mniej zestresowany niż przy wywiadzie ze Snoop Dogg ewidentnie :)
Propsunie
Oby więcej takich wywiadów. Sama esencja. Merytoryki tu tyle co w smażonym snikersie kalorii - propsy !
Anonimus Condomus
chetnie bym zobaczyl wywiad przeprowadzony przez Ciebie na przyklad z Redmanem albo Meth'em, bo z tego co kojarze, nie ma zadnego polskiego wywiadu z nimi a Ty jestes jednak w tym dobry łapserdaku.
BiggNateDizzleFoShizzle
MIETEK PROPSY! Spice 1 typoszczak z pozytywnym pierd.o.l.nięciem na bani.
Norbelys
She will one day ask Why did my parents dress me like a boy from day one and my ssteir was always dressed like the girl she is from day one? This little girl was first shone to us in blue. C'mon, don't say it is all Shiloh. Angie and Brad .shame on you. You believe in sexual choices, but it seems to me that you have been choosing for Shiloh from day one! Shame on you! AND the bad thing is the gay peeps who think you should decide for yourself, think it is just fine that they do this. You all are HYPOCRITES!
bejz09
Dołączam się do spustów na temat wywiadu. Kawał dobrej roboty. Pół godzinki zleciało bardzo szybko. Czekam na drugą część z niecierpliwością.
bragga
Ofc również podbijam, wywiad pierwsza klasa, bardzo miło się ogląda i czekam na kolejne części ;)
Mareg
Propsy za wywiad ze Spicem, popkiller bardzo ładnie, szacuneczek!
Gustavo
Is there a hope in this world that the buellis (yes, you ARE buellis!) who continually badger on and on about what clothing Shiloh wears, her hair style (amazing how I never see ONE word about Michelle Williams' hair, which looks much more like a boy cut than Shiloh's), how her parents' hope against hope that Shiloh will be gay, transgendered or something else to further their agenda , a hope you will stop going after a child who isn't even in first grade?? If someone did that to your child, for ANY reason, you would be going for their throat!! I just don't get how you can be so cruel to a child, or to anyone, for that matter. Just stop, PLEASE!
Kobe
Spice1 i PopKiller zawsze na propsie
kooperNF
wywiad mega, dobrze że jest ktoś na tym popkillerze kto ogarnia rapsy z westu :))
Adri
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Ricardo
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Nueva
Komentarz został usunięty przez moderatora.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>