Płomień 81 ft. Stasiak "To Są Nasze Dni" (Ot Tak #81)

dodano: 2012-06-08 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)
81 odcinek naszego cyklu Ot Tak w oczywisty dla fanów rapu sposób, prowadzi nas na Ursynów. Kiedy w 2000 roku nakładem RRX światło dzienne ujrzał drugi album Płomienia, wiele osób w całej Polsce katowało zwrotki warszawiaków do oporu. Czasy, kiedy kasety były jeszcze powszechnym nośnikiem muzyki, a polski rap dopiero zbierał do powstania z czworaków.

Jednym z najbardziej wyróżniających się nagrań było z pewnością nawiązujące do tytułu całości "To Są Nasze Dni" w którym nie ma Deusa, a za to pojawia się znanym wam zapewne z wielu późniejszych dokonań Stasiak.

Bit Ośki osadzony jest na klasycznym samplu z Niemena, który niby oczywisty, ale z drugiej strony emocje wzbudzi zawsze. Kiedy Onar wjeżdża pierwszą zwrotką to po kilku wersach wiemy, że to jedno z najlepszych wejść w jego rapowej karierze. Stasiak w kontekście późniejszych dokonań brzmi zabawnie i jak dziś wzbudza sympatię słuchacza. Pezet tak jak dziś tak i wtedy był w ścisłej czołówce i zamknął numer z adekwatnym impetem. Kto nie słyszał "Naszych Dni" niech szybko nadrabia zaległości zaczynając od tego numeru. Moim zdaniem coś bardzo fajnie pasującego do pogody w dniu otwarcia pierwszej tak dużej imprezy sportowej w Polsce.

 

...
sami go zgasili
Tristis
sami go zgasili [2] Mam nadzieję, że na nowej płycie Onara pojawi się Pezet, albo odwrotnie. Ten skład jest zbyt kultowy żeby zniknął bez echa...
Anonim
przyjemna trąbka
xdee
stasiak co ca flow :D
kozak
mam na kasecie bez hologramu taki underground :)!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>