SuperHeavy - SUPERgrupa z Mickiem Jaggerem, Joss Stone i Damianem MarleyemJeśli lubicie Damiana Marleya czy Joss Stone z jednej strony, a Rolling Stonesów z drugiej, to może ucieszy Was, że Mick Jagger (dla niewtajemniczonych: wokalista RS) współpracuje z młodzieżą i... gra reggae.

Ideą nowego projektu Jaggera jest podobno współpraca ludzi z różnych "muzycznych światów" i trudno mu nie pogratulować sukcesu, skoro zgromadził w jednym zespole Marleya, Stone, Dave'a Stewarta z Eurythmics i kompozytora muzyki do Slumdog Millionaire, A.R. Rahmana. Jeśli jesteście ciekawi jak to brzmi, w rozwinięciu znajdziecie pierwszy klip projektu i video z pracy w studiu.

"Miracle Worker", który w wersji audio pojawił się już na początku lipca i mogliście go usłyszeć np. w radiowej Trójce, to numer jakiego można się spodziewać po Marleyu - ma fajną melodię i buja. Fragmenty muzyki, które słychać w drugim filmiku pokazują jednak, że projekt ma faktycznie być eklektyczny i może przynieść jeszcze parę ciekawych, w jakiś sposób nowatorskich numerów (fragment ok. 3:25!).

Jak będzie, to się okaże, ale - moim zdaniem - fajnie, że człowiek, który już naprawdę nie musi (ani nikomu nic udowadniać, ani zarabiać pieniędzy) nadal robi muzykę, chce eksperymentować i szukać, a przy tym animuje i zaprasza do tego "młodych, zdolnych". Ja się na taki pop nie obrażam.

W drugim singlu, "Satyameva Jayate" (Prawda sama zwycięży), Jagger śpiewa w Sanskrycie. Singiel znajdziecie u nas jutro.

UC2010
Po cichu liczyłem że pojawi się na Popkillerze news o tym właśnie projekcie :). Pierwszy singiel bardzo mi się podoba, szczególnie poczucie humoru Micka Jagger'a który w różowym wdzianku prezentuje się bardzo fajnie, Joss Stone wygląda bardzo seksownie, sam klip również jest bardzo ciekawy. Co do samego projektu, propsuję właśnie tą różnorodność styli którą nam SuperHeavy prezentuję. Trochę szkoda że nie wpadli na pomysł zaproszenia jakiegoś rapera.. np. Nas'a :). Czekam na drugi singiel. PS. Obawiam się że mój wpis może być pod tym newsem jedyny, ale pamiętajcie że nie samym rapem człowiek żyje i czasem warto posłuchać także innej muzyki :).
M.a.c.
Zgadzam się bardzo fajna inicjatywa..... jednak muzyka łączy pokolenia...tylko szkoda że w Polsce jest to takie rzadkie:(
dżąson
JAGGER mistrz, stary pryk a tak odpierdala, strasznie pozytywnie ! :)
jims
jaram się jak pojeb tym !
jims
daj ktoś w mp3 :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>