Projekt Ostry Emade - pamięta ktoś? (Ot tak #27)

dodano: 2010-10-14 18:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 21)
Pięć lat już minęło od "Szum rodzi hałas", nadzwyczajnie udanego eksperymentu muzycznego. O.S.T.R. zajął się w całości pisaniem tekstów (i to jakich!), a Emade wyprodukował muzykę (i to jaką!).

Nadal nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jedna z najlepszych płyt rapera z Łodzi, a na pewno moja ulubiona. Dla przypomnienia - sprawdźcie teledyski tego duetu, nie tylko z tej płyty.
Zaczęło się to tak, w roku 2003 na wyśmienitym "Albumie producenckim", który obecnie jest białym krukiem.A pierwszy singiel z "Szum rodzi hałas" nawiązywał do tego teledysku.Połączenie takich dwóch muzycznych indywidualności, w tym Ostrego na szczycie swoich możliwości lirycznych było strzałem w dziesiątkę. Na pewno nie było przeciętne, mejnstrimowe, co widać po awangardowym teledysku do "Nie potrafię gwizdać/Kochaj żyć".Już pamiętacie? A może nigdy nie przestaliście się jarać? Pierwszy raz słyszycie? Tak czy siak - jeszcze w tym roku mamy usłyszeć nową płytę. Nie lubię plotek, nie lubię ich tym bardziej rozpowszechniać. Ale ta plotka jest tak fantastyczna, że nie mogę się powstrzymać. EP Emade została zawieszona, a przed 2011 usłyszymy płytę pt. "Złodzieje zapalniczek". Propsy dla Maksa za info.

Wrocławianie 3 października w Bezsenności mieli okazję usłyszeć kilka nowych kawałków, podobno z tej płyty. Czy jest tu ktoś, kto podzieli się wrażeniami?
fan rapu
Ostry ok, ale fanem Emade nigdy nie byłem, nie odpowiada mi muzycznie jakoś... Słyszałem o nowym projekcie, chętnie pzresłucham, jednak nie nastawiam się na jakiś świetny projekt, który od razu mi się spodoba i będę go katować miesiącami. PS. Nie wiem czemu, ale nie działa mi news "BiszOerKay/DJ Paulo - zapowiedź jesiennych koncertów!". To coś u mnie jest nie tak, czy jakiś błąd na stronie?
Olo
Pamiętam i to bardzo dobrze...:D "Gdy mam dyszkę, jaram bez ciśnień!". TO się nazywa punch:D Skakałem jak głupi, miasto traciło grawitacje, a ja trzymałem się poręczy żeby nie odfrunąć:D P.S. Emade ma najlepsze bębny w Polsce:D 5!
Ariaz
"Gdy mam dyszkę, jaram bez ciśnień!"- to Punch?!
YYYY
Toż to klasyk...
kejkej
to nie jest plota. Tytus powiedzial, ze jest juz nagrana.
YYYY
Skoro Emade z Ostrym to może Fisz z Envee? Tak jak w 2005
Krasow
Właśnie takiego Ostrowskiego lubiłem, teraz nie mogę już go słuchać, odrzuca mnie jako raper, bo producentem to jest genialnym.
chila
Nigdy nie zapomnieliśmy:) Jak redakcja popkillera ocenia nowy kawałek Kaczora "Ile dni"?? Dla mnie kozak, Kaczor cały czas ma progres. Pozdrawiam
Pheas
Płytka mistrz. Ostro katowana przeze mnie kilka lat temu by parę ostatnio zrobić do niej wielki powrót. Bity Emade to idealna mieszanka prostego rytmu na dwa i (nierzadko kakofonicznie) zakręconych dźwięków. Do dzisiaj nie wiem o czym OSTRy tam nawijał i co chciał przekazać, ale to nie o to chodzi. Znakomita domieszka do dorobku solowych płyt OSTRego Classy.
Coltrane
To nie plota Tytus potwierdził płyta nagrana ! Niedługo wosk POE 1 i być moze POE 2
grk4life
Tak jak powiedzial o Emade Ostry, odnosnie tego projektu: "... Emade jest dla mnie w pierwszej 5 producentow na swiecie..." jak dla mnie co najmniej
banditto
Pewnie, że pamiętamy.
peer
jako że jestem z Wrocławia to nie mogłem odpuścić i byłem na koncercie - kawałków kilka z nowego POE zostało zagranych, choć jeszcze nie w końcowej wersji. generalnie Emade jeśli stworzy brzmienie takie jakie stworzył na tym koncercie to nie dość że muzycznie będzie genialnie, to jeszcze zbierze mnóstwo hejtów od imbecyli zamkniętych na eksperymentalne brzmienia. a Adam tekstowo też całkiem ciekawie wypada, nie dość że z tego co pamiętam to było mocno, to jeszcze osobiście - chociażby kawałek dedykowany żonie. Czekam na to! BTW Emade z O.S.T.R.-ym grający na żywo na MPC XL 1000 (bodajże) i korgu wspomagani przez Haema to istni PRZECHUJE!
blessweed
we wro bylo grubo. plytka zapowiada sie elegancko :)
miodan
No POE to pieprzony klasyk był, teraz takich nie robią ueh, az mi się łezka w oku zakręciła.
maciej z południa
sprzedam 'album producencki' emade w stanie doskonałym
Soul Brother #4
"Gdy mam dyszkę, jaram bez ciśnień!"- to jest kurwa punchline ?!?! ...
mosdef
byłem na koncercie POE, słyszałem 6 nowych kawałków, płyta znając życie w lutym 2011; tak czy inaczej to nie plotka OGIEŃ!
grzyb
komentarz do tematu siwers i tomiko - promomix. zobaczcie kiedy o tym napisałem:) propsy dla mnie za info!!!!!
grzyb
@mosdef płyta w tym roku ma być. na asfalcie jest napisane "złodzieje zapalniczek" 2010
Olo
Tak nuby to jest punchline, bo punchline to wers który miażdży i wwierca się w mózg! Ach te młode nastolatki... 5!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>