Kendrick Lamar "Hobbit z Compton" (Świeża Krew #10)

Czy Wam się to podoba czy nie (stawiam na to pierwsze) "Cali iz Active" - niezmiennie od kilku, jeśli nie kilkunastu ostatnich lat.

Swobodnie można zaryzykować stwierdzenie o największej w historii dominacji i płodności muzycznej kalifornijskiej sceny, ale o tym innym razem. Poświęćcie dziś proszę chwile pewnemu dobremu chłopakowi ze złej okolicy.

Compton w Kalifornii podłą sławą cieszy się od niepamiętnych czasów, a z doświadczenia wiemy, że tam gdzie jest ciężko, groźnie i ponuro, tam twórczość przyodziewa te same szaty, spoglądając równie złowrogo z okładek płyt.
Mimo wszystko coś się musiało tam chyba zmienić, czego dowodem jest pewien młody człowiek, pochodzący właśnie z tej ognistej ziemi. K-Dot, czyli Kendrick Lamar po dość udanym zeszłorocznym debiucie "Kendrick Lamar - EP", pochwalił się kilka dni temu nowym, kolejnym darmowym materiałem zatytułowanym "O.D." (Overly Dedicated), z gościnnym udziałem choćby Murs'a czy U.N.I.


 

Największą zaletą tego rapera i jego projektów jest to, że nawet nie spogląda w stronę zniesławionego Compton jeśli chodzi o stylistykę i treść jego twórczości, nie wypierając się swojego pochodzenia zarazem, co doskonale słychać w introdukcji do utworu "Wanna Be Heard" z pierwszego albumu artysty, objawiając cała prawdę o sobie i swojej muzyce: "I'm just good kid from Compton just wanna rap, i don't represent no colors, i represent my little sisters and brothers, and if you can't respect that, your whole perspective is wack"- bardzo mi się podoba ta deklaracja.

Kendrick Lamar profilem swojego rapu omija szerokim łukiem swoje sąsiedztwo, odmienia, odnawia je, nadając mu nowego pozytywnego znaczenia. To dość rzadkie ostatnio. W wyjątkowo przyjemny, spokojny i szczególny sposób K-Dot przekazuje swoje mądre i zaangażowane przesłanie, przemycając drobne promyki kalifornijskiej aury i pozytywnej myśli. Oczywiście nadal to jest rap i Kendrick jest raperem z Compton patrzącym tylko trochę inaczej na świat. Niezwykle dobrze przyswajalny i ciekawy rap, godny poświęcenia każdej minuty. Poniżej linki do obu albumów, wszystko za friko.

Kendrick Lamar - EP

Kendrick Lamar - O.D.

6IX9INE KRUL
zabawnie się czyta taką krótką notkę o Kendricku po prawie 8 latach widząc kim teraz jest xD
Kalafior
Okładka płyty bardzo wporządku, zachęca do przesłuchania tego Hobbita :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>