Gang Starr feat. Jadakiss "Rite Where U Stand"(Diggin In The Videos #104)

Nasz tydzień z Guru trwa. Staramy się sprawić, żeby jego muzyka przez ten tydzień brzmiała w waszych mieszkaniach w ten sposób wspominając jego pamięć i wielki talent. Dziś w Diggin In The Videos nie będziemy diggować aż tak głęboko, bo sięgniemy do roku 2003, kiedy ukazał się ostatni album Gang Starra zatytułowany "Ownerz". Jednym z singli było "Rite Where U Stand" z gościnnym udziałem Jadakissa.


Największe talenty mają to do siebie, że się nie starzeją. Ten kawałek udowodnia, że Guru w wieku 37 lat potrafił rzucić dokładnie takie bragga, jakiego chciałoby się słuchać. To jeden z najlepszych kawałków zajmujących się tematem hater'ów i potencjalnych konkurentów w walce na wolnym. Guru już w intro na "Hard To Earn" wkurzał się na głupie zachowania rookies po koncertach. W dziewięć lat później nagrał jeden ze swoich wielu klasyków.

Jadakiss, przez wielu nie znoszony przez mainstreamowe zapędy, tutaj pokazuje, że wers "respect first then money, basic shit" możemy traktować najzupełniej poważnie. Preemo nie będę zachwalał, bo to się rozumie samo przez się, że singiel z płyty Gang Starra musi być arcydziełem. "Rite Where U Stand" powinno dostać jakąś nagrodę za najbardziej sugestywny z prostych sampli, albo coś w tym stylu. Piękna rzecz.


 

reklama
hess
Moglibyście bardziej poszperać i dodawać klipy w HD:) ale za akcję jak najbardziej 5:)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>