Sokół i Pono "Preludium" - hołd dla F. Chopina

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2010-04-23 10:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Jeżeli zdziwił was nagłówek tego newsa, to zapewniam, że znacznie, znacznie bardziej zaskoczy was jego przedmiot. Wiele rzeczy zmieniło się w moim spojrzeniu na Sokoła i Pono, ale zarazem niewiele zmieniło się w mojej opinii, że jeden z nich to najlepszy polski uliczny raper, a drugi potrafi nawinąć takie zwrotki, że nie dorównuje mu w tej kategorii nikt. Tylko rzadko mu się chce/udaje. Kiedy przeczytałem informację o tym, że ta dwójka nagrała numer w hołdzie Fryderykowi Chopinowi, zacząłem węszyć tani koniunkturalizm. Po przesłuchaniu jestem mile zaskoczony...


To wejście z sample z "Preludium" Fryderyka Chopina trochę mnie przeraziło, ale bit w pewnym momencie staje się mroczny, klimatyczny, lekko zacięty i niesie tych gości w bardzo przyjemny dla ucha sposób. O ile Sokół nie zaskoczył mnie niczym oprócz paru niezłych wersów, o tyle Pono pokazał, że mógłby wrócić do formy z "Tak To Widzę", a to duży komplement.

Swoją drogą nie mogę powstrzymać się o złośliwego zacytowania notki prasowej: "Kawałek powstał specjalnie na tegoroczną edycję Viva Comet". W sumie kibicuję panowie!


 

Vital
"Kawałek powstał specjalnie na tegoroczną edycję Viva Comet" :D:D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>