Dwóch Warszawiaków "Nic Na Siłę" - recenzja

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-04-22 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
Rzadko kiedy nazwa ekipy i tytuł płyty tak dobrze pozwalają określić jej zawartość. Warszawski duet ukrywający się pod szyldem Dwóch Warszawiaków nie jest wprawdzie znany szerszej publiczności, ale na scenie obecny jest od dawna - ich kawałki można było znaleźć jeszcze na płytach dołączanych do Ś.P. Ślizgu.

Ostatnio wygrali za to przegląd warszawskiej sceny niezależnej Haiha-022 wyprzedzając m.in. Młodziaka, który w międzyczasie zdążył zaliczyć bardzo dobrze odebrany legal. Muzyka tworzona przez Cyjana i Kolso to stylowy miejski rap, przesycony oldschoolowym podejściem i warszawskim klimatem. Co znajdziemy na płycie "Nic na siłę"?
Z pomocą znowu przychodzi tytuł. Brak tu jakiejkolwiek spiny, ciężkich hardkorowych klimatów czy prężenia się i groźnych braggów. Nic z tych rzeczy. Po prostu - nic na siłę. Życie płynie leniwie i po swojemu, obfitując w codzienne szare dni i grube weekendowe melanże a Cyjan i Kolso siadają sobie na warszawskich ławeczkach i piszą o tym, co widzą. Nie wdają się w pogoń za techniką, usilnymi punchami, internetowymi schematami czy nowoczesnymi trendami. Po prostu robią swoje.

Oldschoolowe podejście i luźny klimat tekstów to ich bardzo duży plus. Drugim są świetne bity produkcji Kolso - rzecz jasna miejskie i klasyczne, ale biorące to, co najlepsze z obu wybrzeży. Głębię i brud Nowego Jorku oraz kalifornijski luz i pulsację. Jeżeli cenicie rap z zajawki, nienachlany, zwykły i codzienny ale i "swój", osadzony do tego na idealnie pasujących i leniwie płynących klasycznych bitach to sięgajcie po "Nic na siłę". Warto. Od nas mocna czwóreczka.
player
bardzo przyjemna płytka. Dobre teksty, dobre bity, świetny klimat. Cieszy, że wychodzi coraz więcej produkcji, które mają w sobie ten luźny g-funkowy klimat.
szyyyja
moim zdaniem jedna z najlepszych produkcji. znajduje się w mojej pierwszej dziesiątce, a może nawet i piętce. ;]

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>