Zaspał

Zaspał

dodano: 2013-05-12 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Cruz i Zaspał, autorzy dobrze przyjętych, wypuszczonych za pośrednictwem Skweru, „Sztuki Naiwnej” i „Dady”, prezentują nowy kawałek. „Czerniąbielą” to kolejna próba wyjścia poza klasyczną rapową stylistykę. Elektroniczny, oparty na szalonym, egzotycznym samplu i głębokich bębnach, podkład stanowi idealne tło do uzupełniających go, nieobliczalnych zwrotek. Całość opatrzona została animowaną okładką, jedną z pierwszych w polskim rapie. „Czerniąbielą” wstępnie zapowiada trzeci album duetu." W rozwinięciu newsa znajdziecie odsłuch kawałka.

Tagi:
dodano: 2012-12-28 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 7)

Prezentujemy wam album duetu mc/producent Cruz/Zaspał p.t. "Dada", którzy należą do awangardowego Skweru. Krązek to wypadkowa niebanalnych tekstów Cruza, jak i minimalistycznych podkładów Zapała. W rozwinięciu znajdziecie link do odsłuchu albumu na youtube, jak i link do pobrania materiału.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-09-20 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 8)

CruzZzZaspał Do Ludzi

Cruz i Zaspał prezentują utwór "Do Ludzi" - premierowy kawałek z wizualem własnego autorstwa. Duet, o którym stało się głośno dzięki wypuszczonemu w Skwerze krążkowi Sztuka Naiwna, nie przestaje zadziwiać. Video zrobione w technice wytnij/wklej oscyluje wokół absurdu i psychodeli. Muzyka, okraszona krytycznym tekstem, jest próbą wykorzystania sampli z polskiego rocku progresywnego z lat 70 we współczesnym, elektronicznym ujęciu.

Tagi:
dodano: 2012-03-20 19:00 przez: Krzysztof Nowak (komentarze: 3)


"Sztuka Naiwna" (mająca mieć wcześniej tytuł "Dope'amina") powstawała z różną intensywnością cztery lata, jednak wszystko wskazuje na to, że wspólny album Cruza i Zaspała ujrzy niedługo światło dzienne. Przed kilkoma dniami pojawił się singiel "Zeszyt Rymów", a po nim promomix, który Wam prezentujemy. Poniżej tracklista i wspomniany wcześniej kawałek.