This Unruly Mess I've Made

This Unruly Mess I've Made

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-03-16 20:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już w piątek Macklemore i Ryan Lewis po raz drugi odwiedzą Polskę, by wystąpić w łódzkiej Arenie, a my mamy dla Was do wygrania aż 3 bilety w szybkim konkursie. Chcecie znaleźć się na hali?

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2016-03-02 13:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ponad trzy lata po wielkim sukcesie debiutanckiego "The Heist" (promowanego takimi singlami jak "Thrift Shop" czy "Can't Hold Us") Macklemore i Ryan Lewis powrócili z wyczekiwanym drugim albumem, ponownie wydanym niezależnie! Poprzeczka przy "This Unruly Mess I've Made" postawiona została naprawdę wysoko, a efektem jest album pełen świadomej treści i świetnych gości (KRS-One, DJ Premier, Ed Sheeran, YG, Chance The Rapper czy Anderson .Paak).

Już dziś w Warszawie odbędzie się oficjalna polska impreza premierowa, w trakcie której szczęśliwcy otrzymają fizyczne egzemplarze albumu. Płytę można wygrać też w facebookowym konkursie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-15 22:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już 26 lutego dostaniemy nowy album duetu Macklemore x Ryan Lewis. Sukces "The Heist" stawia wysoko poprzeczkę, a sami artyści jeszcze ją sobie podnieśli, czując na karku wielką presję, o czym mówili w videozapowiedzi. Teraz dostaliśmy tracklistę a na niej sensacyjny zestaw gości - poza znanymi już hip-hopowymi pionierami Grandmaster Cazem, Melle Melem i Kool Moe Dee są tu bowiem zarówno KRS-One i DJ Premier, jak Chance The Rapper, YG i Anderson .Paak! Sprawdźcie sami całość...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-24 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Macklemore to raper, który nigdy nie unikał trudnych i niewygodnych tematów. W "Otherside" ostro rozliczał się z gloryfikowaniem przez raperów używek, przybliżając historię własnego uzależnienia, w "Same Love" jako heteroseksualista wsparł walkę o legalizację homoseksualnych małżeństw, tym razem (w nowym singlu promującym nadchodzący niedługo krążek) kolejny raz wyszedł "pod prąd", dotykając trudnego tematu.

"White Privilege II" to kontynuacja utworu zawartego na jego debiucie z 2005 (znacie? pisaliśmy o tym wydawnictwie w cyklu Przegapifszy). Zarazem utwór trudny i wymagający uwagi - Mack staje tu w środku walczącego o rasizmem (i policyjną przestępczością na tym tle) protestu "BlackLivesMatter" i jako biały zderza się z różnymi opiniami, od podziękowań, poprzez podejrzenia, że jest tu tylko dlatego "że wypada", aż po stwierdzenia, że nie powinno go tam być...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-01-16 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wydane początkowo totalnie niezależnie (nawet bez wsparcia żadnej małej wytwórni) "The Heist" okazało się wielkim sukcesem i przyniosło duetowi Macklemore x Ryan Lewis ogólnoświatową popularność. Teraz, po 2,5 roku przerwy, duet wraca z wyczekiwanym drugim krążkiem i mocnym przesłaniem do fanów!