Lecę chwila spadam

Lecę chwila spadam

video
dodano: 2014-11-05 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

„Nie ma szans” to wyjątkowa pozycja na płycie Kuby Knapa „Lecę, chwila, spadam”. Rozpłynięty, spokojny ale dość gorzki w wymowie utwór wzięli na warsztat filmowcy z ekipy Sky Piastowskie.
 
"Zielonogórscy cesarze polskiego offu wyczuli klimat po swojemu, przenosząc widzów w czasy przedwojenne i ozdobili bit Wrotasa wspaniałymi zdjęciami Oskara Kozłowskiego (który reżyserował całość wraz z Grzegorzem Lipcem). Podczas wielogodzinnych prac nad teledyskiem dopracowywano każdy detal, nie zapominając o smaczkach w obsadzie (zobaczycie m.in. Tomasza Burkę, czyli Oberdillera z „Że życie ma sens” czy Kaietanovicha w roli ochroniarza Mesa)" - czytamy w informacji prasowej.
 

video
dodano: 2014-10-13 20:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

"Lecę, chwila, spadam" (recenzja) to debiut pełną gębą i jedna z najlepiej ocenianych tegorocznych płyt. Z jej autorem, Lepszym Żbikiem Alkopoligamii i Młodym Wilkiem Popkillera w jednym spotkaliśmy się we Wrocławiu przy okazji 5 Urodzin Hip Hop Koncert, by porozmawiać o albumie, aktualności hasła "Łajz Lajf", wrażeniach z tegorocznego Hip Hop Kempu jak i paru innych aspektach. Wywiad przeprowadziła nasza nowa dziennikarka Karolina, która tym samym debiutuje na popkillerowym ekranie - jednak w najbliższym czasie będziecie mogli obejrzeć również inne rozmowy z jej udziałem.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-05 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

Premiera oficjalnego debiutu Kuby Knapa miała miejsce 13 czerwca. To jest trzy miesiące temu. Obowiązkowe pytanie, zadawane w pierwszych akapitach recenzji tego typu albumów młodych kotów, których wyjście na legal było oczekiwane w napięciu niczym pierwsze ligowe zwycięstwo Manchesteru United (to akurat nadal jest), brzmi: "czy spełnił pokładane nadzieje?". Recenzja oczekiwana (albo i nie) przez aż trzy miesiące miała więc wystarczająco dużo czasu, by na nie odpowiedzieć. Czas, który właśnie upłynął był idealny, by przekonać się o tym w stu procentach, gdyż tak się składa, że raper urodzony w Londynie jest wybitnie przystosowany do tworzenia soundtracków pod letni chillout i wakacyjne melanże, czego „Lecę, chwila, spadam” jest najlepszym dowodem. Dlatego istniała potrzeba przebujania się z tą płytą na głośnikach/słuchawkach przez cały ten wakacyjny okres, by z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że ten dwumetrowy Żbikowilk spełnił pokładane nadzieje. A Louis van Gaal i jego transfery tego czasu będą miały troszkę więcej.

dodano: 2014-07-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

W 41-tym odcinku jeden z najgłośniejszych tegorocznych debiutantów, Wilk i Żbik w jednym, który swoim "Lecę, chwila, spadam" wleciał na 3 miejsce notowania OLiS. Kuba Knap człowieniu!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-06-13 16:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

"Lecę, chwila, spadam" oraz dodatek "Clint Eastwóód”EP", czyli limitowany zestaw 2000 sztuk debiutanckiej płyty Kuby Knapa został wyprzedany w dniu premiery. Już od dziś album można nabyć w sklepach muzycznych, choć w sklepie Alkopoligamii wciąż dostępna jest płyta wraz z "Clintem" w wersji mp3. Poniżej prezentujemy odsłuch debiutu Kuby.

Z kolei 20 czerwca w klubie Kolor Niebieski w Warszawie odbędzie się koncert premierowy. Poza Kubą na scenie pojawią się Emil G, Mada oraz Dj Willy Mąka oraz goście specjalni. O oprawę before'u oraz afteru zadbają Black Belt Greg i żeńska reprezentantka - DJ Lazy One, wspierani przez pana Mąkę. Start już o 16.00.

video dnia
dodano: 2014-06-04 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

SLEEP SHOT: Kuba Knap - Też chciałbym to wiedzieć gościnnie Kuban - Lecę, chwila, spadam

Dlaczego: "Na kanwie jednego ujęcia powstało w Polsce dziesiątki nudnych i kłujących w poczucie estetyki teledysków. Ekipa Alkopoligamia.com, postanowiła więc kreatywnie wykpić ideę niedopracowanych, wiecznie identycznych klipów. Zorganizowali sleepshot, czyli pełen smaczków i ukrytych znaczeń jednoujęciowy obraz, którego obsada, zamiast z groźnych raperów, składa się z nieruchomych śpiochów." - czytamy w info prasowym. Sprawdźcie więc jak wygląda efekt i jak brzmi kooperacja dwóch Młodych Wilków o imieniu Kuba.

video
dodano: 2014-05-22 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

"Kuba Knap w drugim teledysku promującym album „Lecę, chwila, spadam" idzie przez miasto w sposób, jakiego jeszcze nie widzieliście! Wraz z młodym reżyserem i operatorem Tarniem raper stworzył niezwykle interesujące studium spacerowego melanżu na wesoło. W klipie wystąpiło mnóstwo postaci z ekipy Alkopoligamia.com - niektórych wręcz nie sposób poznać!

Muzycznie „Zbyt dziabnięty" to czysty g-funk, dla którego inspiracje Snoopem, Devinem czy wreszcie 2cztery7 są tylko punktem wyjścia. Flow rapera, w szczególności w refrenie, to prawdziwie unikatowy znak rozpoznawczy. Esencja „łajz lajfu", jak określa swój „lifestyle" Kuba, w najczystszym i urzekającym wydaniu." - pisze Alkopoligamia a Wy sprawdźcie singiel, w którym gościnnie pojawia się także legenda stołecznego melanżu, Słomka.

dodano: 2014-05-14 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Kuba Knap na hipnotyzującym bicie od PTK, doprawiony dodatkowym udziałem „young veterana" z Szybkiego Szmalu to zaiste wyborna przystawka. Daniem głównym będzie nadchodzący album „Lecę, chwila, spadam".

kategorie:
dodano: 2014-05-13 18:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Czerwiec - to miesiąc premiery debiutanckiego albumu Wilko-żbika Kuby Knapa.

dodano: 2014-05-13 18:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Czerwiec - to miesiąc premiery debiutanckiego albumu Wilko-żbika Kuby Knapa. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy klip, dziś poznajemy pakiet szczegółów, takich jak data, okładka, tracklista, rusza też preorder.

video
dodano: 2014-05-08 18:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Po wczorajszej zapowiedzi pora na konkrety. Kuba Knap, czyli najbardziej wyluzowany reprezentant Alkopoligamii serwuje pierwszy teledysk, promujący nadchodzącą płytę "Lecę, chwila, spadam". Co pisze o nim wytwórnia?

dodano: 2014-05-07 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po bardzo dobrze przyjętym "Bez Nerwów, Bez Złudzeń" (recenzja) nasz ubiegłoroczny Młody Wilk Kuba Knap znajduje się na ostatniej prostej prac nad swoim pełnoprawnym legalnym albumem, którego tytuł ma brzmieć "Lecę, chwila, spadam". Dziś dostajemy pierwszą część specjalnej wideo-audycji, która zapowiadać ma materiał i zdradzać jego zawartość - choć w dość niebanalny sposób.