ka

ka

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-08-04 17:00 przez: Paweł Hadero (komentarze: 1)

Dzielnica Brownsville to miejsce rozsławione na hip-hopowej mapie przez „hardcore’owych krzykaczy” z duetu M.O.P. To przy okazji najbardziej niebezpieczny rejon Nowego Jorku, gdzie krzyk rozbrzmiewać musi dość powszechnie. Tymczasem rap w wykonaniu KA, innego rapera z Brownsville, zbliża się chwilami do szeptu i pochodzi z tych chwil, gdy ucichnie ostatni strzał dnia, gdy policyjne syreny przestaną już wyć, gdy najwięksi rozrabiacy poszli już spać. Wtedy przychodzi chwila na refleksję, bo jedyny dźwięk jaki słychać to podmuch zimnego wiatru.  

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-07-16 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Zeszłoroczny powrót Ka z albumem "Grief Pedigree" okazał się strzałem w dziesiątkę, a ciężki psychodeliczny klimat sprawił, że album wydany niezależnie i zrealizowany w dużym stopnie w myśl zasady DIY (włącznie ze świetnymi klipami) odbił się szerokim echem. Były członek Natural Elements postanowił iść za ciosem przygotowując kolejną solówkę zatytułowany "Night's Gambit". Nie będzie to z pewnością album sprzyjający wakacyjnemu chilloutowi i wygrzewaniu na słońcu, ale pełen zamglonych, mrocznych rozkmin klimat muzyki Ka również w Polsce znalazł wielu zwolenników. Materiał w całości został udostępniony na portalu npr.org. Link do pełnego odsłuchu znajdziecie w rozwinięciu.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-30 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Podejrzewam, że sam Ka nie spodziewał się, że jego powrót do rapowania sprawi, że na jego albumie skupi się tyle uszu. "Grief Pedigree" mieszające zimną rzeczowość z niezwykle spostrzegawczymi i trafnymi obserwacjami rzeczywistości wyróżniało się na tle każdej innej muzyki wydawanej w 2012. Jak się okazuje były reprezentant Natural Elements ma zamiar pójść za ciosem i przygotować kolejny krążek. Możemy wypatrywać go w okolicach lipca tego roku, a jego tytuł to "The Night's Gambit". Pierwszy, bardzo typowym dla Ka teledyskiem promującym jest "Our Father", zimny jak lód numer bezpardonowo wjeżdżający na banię. Osobiście wolę go w bardziej stonowanej odsłonie, ale tak czy siak, dobrze, że wrócił.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-11-19 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Nowy materiał Roca Marciano "Reloaded" zewsząd zbiera pochwały i słusznie, bo to bardzo klimatyczna i mocna płyta. Mamy dla was coś co może wprowadzić - nieoficjalny, fanowski klip zmontowany do numeru "Nine Spray" w którym gościnnie pojawia się niedawny gość naszego cyklu Świeża Krew - Ka. Teledysk został zmontowany z różnych fragmentów pochodzącego z 1944 roku filmu "Double Indemnity".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-05-20 14:00 przez: Paweł Hadero (komentarze: 5)


Niewykluczone, że płyta "Grief Pedigree" to najlepsza od czasów "The Infamous" rzecz jaka przydarzyła się nowojorskim ulicznikom. Mroczny klimat; proste, chłodne bity oraz przejmujący, genialny techniczne, inteligentny rap wprost z zakamarków jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Nowego Jorku - to coś czego nie możesz przegapić . "Summer" jest już siódmym klipem promującym mój numer jeden wśród wielu tegorocznych płyt zza wielkiej wody. Słuchać tylko po zmierzchu.