Idiomz da Prophesayer

Idiomz da Prophesayer

video
dodano: 2015-10-07 00:43 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W zeszłym miesiącu minęła rocznica śmierci MC/dziennikarza/bloggera hip-hopowego Praverba The Wyse. Przedstawialiśmy wam już tribute album "#PTheWyseVol1" stworzony przez znajomych i współpracowników artysty. Jednym z utworów zawartych na projekcie jest numer "Half Man, Half Amazing" autorstwa pochodzącego z Florydy Idiomza - MC, który już pojawiał się kilkukrotnie na Popkillerze. Piękny tribute. R.I.P. Praverb.

video
dodano: 2015-07-13 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 9)

"Powrót boom bapu? Jeszcze tylko tego brakowało, kolejny wtórny track kserujący dokonania minionej epoki..." - no nie do końca. Starej szkoły wiadomo nigdy zbyt wiele, ale akurat "Return of the Boom-Bap" w wykonaniu mieszkającego w Tampa na Florydzie rapera Idiomza to zaskakująco żywy, energiczny i świeżo brzmiący track. Lirycznie MC idealnie wpisuje się w old schoolową tradycję, stawiając na techniczny rap i promując pozytywne wartości, ale całościowo nie jest to nostalgiczny, patrzący z rozrzewieniem w przeszłość kawałek, a w połączeniu z nakręconym na plaży na Florydzie klipem przyjemny letni track.

video
dodano: 2015-07-10 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Idiomz da Prophesayer to pochodzący z Oxon Hill w stanie Maryland, a mieszkający w Tampa na Florydzie MC, tworzący przesiąknięty jazzem, uduchowiony rap. Niedawno Idiomz, charakteryzujący się dużą dbałością o przekaz, technikę i zawierający w tekstach dużo życiowych refleksji wypuścił swój najnowszy album "Renaissance Man".

Hołdujący najlepszym tradycjom East Coastu projekt zawiera też tribute dla zmarłego w zeszłym roku MC/bloggera/dziennikarza Praverba The Wyse'a. Gośćinnie Idiomza wsparł m.in. świetny MC JusThoughtZ. W rozwinięciu znajdziecie też teledysk do numeru "Why Bother".