DJ Lord Ron

DJ Lord Ron

video
dodano: 2015-04-19 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 7)

W dniu dzisiejszym mija równo pięć lat od śmierci jednego z najważniejszych przedstawicieli nowojorskiej sceny hip-hopowej, GURU. Urodzony w Bostonie Keith Elam, współtworzący z DJ'em Premierem legendarny duet Gang Starr oraz mający na koncie sukcesy solowe w ramach innowacyjnego projektu Guru's Jazzmatazz, jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych tekściarzy w historii gatunku i pozostawił po sobie obszerną dyskografię.

Z okazji rocznicy odejścia GURU raper Avrex, za zgodą rodziny zmarłego MC i ze wsparciem członka Gang Starr Foundation Big Shuga, postanowił zremixować jeden z mniej znanych utworów z dorobku Gifted Unlimited Rhymes Universal i zobrazować go teledyskiem, zapowiedzianym przez siostrę GURU Patricię Elam.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-08-19 16:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 2)
Do lat 90-tych mam niewiarygodny sentyment. Zdaję sobie sprawę z tego, że spora większość raperów, których szczyt formy miał miejsce grubo ponad dekadę temu, teraz już- żeby nie ując tego dosadnie- w nielicznych przypadkach prezentują coś interesującego. Mimo to, z ciekawości i właśnie z tego szacunku dla twórczości rodem z tamtego okresu, chętnie sprawdzam wszystkie kawałki, które obecnie od czasu do czasu wypuszczają tzw. "dinozaury".
Album "Livin' Proof" duetu Group Home (Anno Domini '95) to jeden z ulubionych krążków DJ'a Premiera. Prawdę mówiąc, nie dziwi mnie to ani trochę. Jesteście, natomiast, ciekawi jak rymuje w roku 2012 połówka składu GH, czyli Lil Dap? Sprawdźcie numer zatytułowany "Guru Cash Flow", który jest swego rodzaju hołdem oddanym zmarłym Cash Flowowi oraz Guru.