R.I.P. DJ Mister Cee - nie żyje odkrywca talentu Biggie'ego i DJ Big Daddy Kane'a

Smutne wieści z Nowego Jorku. W wieku 57 lat zmarł DJ Mister Cee - człowiek, bez którego nie usłyszelibyśmy pierwszych płyt Big Daddy Kane'a i Notoriousa B.I.G.

Mister Cee zasłynął w 1988 roku jako DJ na debiutanckim krążku Kane'a "Long Live The Kane". To właśnie o nim jest kawałek "Mister Cee's Master Plan" z tamtej płyty. Później współpracował z nowojorskim MC przy okazji "It's a Big Daddy Thing" z 1989, "Taste of Chocolate" z 1990, " Prince of Darkness" z 1991 i wydanego w 1993 "Looks Like a Job For…".

Cee był też znany jako odkrywca talentu Notoriousa B.I.G. Został producentem wykonawczym jego klasycznego dziś krążka "Ready To Die" z 1994 roku. "Nie myślałem, że stanie się tym, kim się stał, zanim odszedł. Wszystko, co wtedy robiłem, to starałem się wszystkim powiedzieć, że muszą go posłuchać. Big Daddy Kane, Masta Ace, wciskałem im na siłę jego numery. Gdybyśmy mieli możliwości, jakie teraz mamy jako dorośli ludzie, ja i Masta Ace albo ja i Kane, moglibyśmy go wydać" - powiedział niedawno o Biggie'em.

To jego głos możemy usłyszeć w stacji The Beat 102.7 z czwartej części gier z serii Grand Theft Auto. Prowadził ją wspólnie z Green Lanternem.

Mister Cee był długo związany z radiem Hot 97, pracował tam jako DJ do 2013 roku. Później wrócił, ale w 2014 znów odszedł, bo nie zgadzał się z kierunkiem, w jakim zmierzała stacja. Od tamtego momentu publikował swoje miksy w internecie.

Przyczyn śmierci nie podano do publicznej wiadomości.

Mister Cee's Master Plan

Mihal
0 komentarzy pod newsem o śmierci takiej legendy? Potem płacz, że nie ma newsów o prawdziwym rapie xD Pewnie dla niektórych rap zaczął się w Polsce od rapowania o biedzie i to jest jedyny prawdziwy rap i jego korzenie xD R.I.P. Polecam sprawdzić freestyle Biggiego na jego mixtapie, mistrzostwo.
90'
Rest In Peace Mister Cee, Rest In Peace OJ Simpson dwie legendy odeszły w tym tygodniu R.I.P.
Bitel
A ja zawsze tańczę i pląsam przy "The House That Cee Built", strasznie smutno mi się zrobiło jak przeczytałem informację o śmierci
Bastrvf
kto to powiedział? bo czytam i nie wiem Nie myślałem, że stanie się tym, kim się stał, zanim odszedł. Wszystko, co wtedy robiłem, to starałem się wszystkim powiedzieć, że muszą go posłuchać. Big Daddy Kane, Masta Ace, wciskałem im na siłę jego numery. Gdybyśmy mieli możliwości, jakie teraz mamy jako dorośli ludzie, ja i Masta Ace albo ja i Kane, moglibyśmy go wydać" - powiedział niedawno o Biggie'em.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>