Rondo Da Sosa za moment wyda wyczekiwany debiut!

dodano: 2022-10-29 16:00 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 1)

Nie ma jeszcze na koncie albumu ( jedynie EP "Giovane Rondo") a już zgarnął 4,5 miliona miesięcznych słuchaczy na Spotify.

Rondo Da Sosa to 20-letni mediolański raper z osiedla San Siro. Dał się poznać szerszej publice dzięki utworowi "Face to Face", czyli remiksu "Exposing Me" od rapera z Chicago Memo600. Utwór ten oparty jest o niezwykle popularną ostatnio melodię prosto z Bollywood "Sanam Re".

Mimo krótkiej kariery muzycznej, Rondo jest już imponująco rozpoznawalny na europejskiej scenie trapowej. Ma na swoim koncie duże międzynarodowe współprace, wyprzedane tournee z koncertami między innymi w Londynie, Barcelonie oraz Ibizie, a ponadto wprowadził do włoskiej muzyki świeżość - można się z tym zgadzać bądź nie, ale to dzięki niemu na scenie kraju zakończonego obcasem zaczęto tworzyć coraz częściej brytyjski wave.

Słuchacze w podejściu do Rondo są podzieleni na dwa obozy. Jeden - to ten gdzie ludzie szaleńczo kochają Sosę, jego styl, identyfikują się z nim, a drugi to obóz, który zawsze znajdzie sposób aby młodego rapera skrytykować. Można go lubić czy też nie, ale nie mozna odmówić mu smykałki do tworzenia hitów, a tych ma na swoim koncie całkiem sporo.

Długo oczekiwany album, będzie niezwykłą mozliwością dla rapera, aby zademonstrować swoje prawdziwe umiejętności i zainteresować swoją twórczością odbiorców, którym muzyka Rondo oraz drill nie były bliskie. Aczkolwiek nie tylko drill...

Na ostatnim, zeszłotygodniowym występie Rondo w Londynie. który transmitowany był na oficjalnym twitchowym kanale marki Amazon, obecny tam popularny włoski DJ - Young Miles, zaprezentował snippety kilku utworów z tego albumu. Śmiało można wyciągnąć z nich kilka wniosków.

Po pierwsze, album będzie niezwykle zróżnicowany muzycznie. Od oldschoolowego brzmienia, przez popularny niezmiennie reggeaton z typowymi dembow, po bezprecedensowe drillowe brzmienie z którego przeciez Rondo słynie. Miles, prócz występu z Rondo w Londynie, puścił również nowy utwór Rondo podczas swojego ostatniego DJ setu  w Palermo, wiemy jedno - będzie grubo i trapowo!

Album "Trenches Baby" swoją premierę będzie miał 4.11. Zamówić album możecie w tym miejscu. Zapowiedziany został przez post Rondo na Instagramie - aczkolwiek premiera wisiała w ostatnim czasie w powietrzu, gdyż fani wielokrotnie w Mediolanie znajdywali LEDy z zapowiedzią tego albumu, jednakże wówczas jeszcze bez konkretnej daty.

Czekaliście na "Trenches Baby"? Poniżej wrzucamy Wam kilka utworów od Rondo, a także oficjalną zapowiedź z Instagrama rapera.

Lil sqqa
Generalnie nic specjalnego...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>