Courtney Pine i Omar legendy brytyjskiej muzyki na dwóch koncertach w Polsce

Dwa koncerty Courtney Pine presents Black Notes From The Deep ze specjalnym udziałem Omara już w piątek i w sobotę w warszawskim klubie Jassmine!

Żaden muzyk bardziej nie uosabiał transformacji brytyjskiej sceny jazzowej w ciągu ostatnich trzydziestu lat niż Courtney Pine. Courtney to przełomowy saksofonista/multiinstrumentalista, który utarł ścieżkę na muzycznej drodze kolejnym pokoleniom ekscytujących i innowacyjnych muzyków.

W 1986 roku jego debiutancki album „Journey To The Urge Within” stał się pierwszym poważnym albumem jazzowym, jaki kiedykolwiek znalazł się na brytyjskiej liście Top 40, a ostatnie trzy dekady na scenie przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Wydał 17 albumów studyjnych pod własnym nazwiskiem i jest powszechnie uznawany za jednego z czołowych brytyjskich muzyków jazzowych, stale przesuwając granice gatunku i pozostając w czołówce sceny.

Gościnnie u boku Pine'a wystąpi legenda brytyjskiej muzyki soul - Omar Lye-Fook. Artysta ma na koncie osiem solowych płyt, wystęował np. u boku Commona na jego płycie "Electric Circus". Gościnnie na jego płytach udzielali się między innymi Stevie Wonder, Angie Stone czy Estelle.

Bilety

Wydarzenie na Facebooku

Courtney Pine - Misty (Later Archive)

Courtney Pine - Liamuiga (Cook Up) - Later... with Jools Holland - BBC Two

Omar - The Man [Official Video]

Omar + QCBA - Feeling You - Jazz FM Session

Anonim
Obydwu artystów znam nie od dziś ale dawno ich nie słyszałem trzeba nadrobić zaległości tyle muzy jest ciężko to wszystko ogarnąć

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>