Joey Bada$$ chce zagrać Big L'a - wytwórnia jest na "tak"

Joey Bada$$ chce poszerzyć swoje aktorskie CV. Po zagraniu w "Wu-Tang: An American Saga" i "Power Book III: Raising Kanan", produkcji 50 Centa, raper marzy o głównej roli w filmie biograficznym o Big L'u.

Powiedział o tym ostatnio w wywiadzie dla REVOLT'a. "Hip-hopową ikoną, którą chciałbym zagrać, jest Big L. Wielu ludzi mówiło mi, że wyglądam bardzo podobnie do niego, to jest jeden z moich ulubionych raperów ze złotej ery. Jego historia nie jest do końca znana, więc chciałbym wydobyć ją na światło dzienne i opowiedzieć światu."

TMZ skontaktowało się z Brianem Shaftonem, właścicielem RBC Records, wytwórni posiadającej prawa do części utworów L'a. Shafton powiedział, że Joey świetnie nadawałby się do tej roli, a film biograficzny byłby doskonałą okazją do zapoznania młodszych słuchaczy z twórczością członka D.I.T.C. Jednak nie wiadomo, czy taki projekt mógłby w ogóle powstać. Wszystko z powodu problemów z licencjonowaniem kawałków zmarłego rapera z racji na użyte w nich sample. Jak stwierdził szef RBC, zdobycie praw do całego jego katalogu jest praktycznie niemożliwe.

Przypomnijmy, że Big L został zastrzelony w nowojorskim Harlemie 15 lutego 1999 roku. Za życia wydał tylko jeden album, kultowe "Lifestylez ov da Poor & Dangerous" z 1995. Rok po jego śmierci ukazał się drugi krążek zatytułowany "The Big Picture". Joey Bada$$ w tym roku wrócił natomiast po przerwie z bardzo udanym albumem "2000".

Big L - MVP (Official Music Video)

Tagi: 

dfsfs
props dla niego, jak dla mało kogo
Komsi
Joey zagrał też kozacko w Mr.Robot
kill
Muzyka przesiąknięta hip-hopem, ale co on właściwie zaczął teraz odwalac z tym wrzucaniem jakichś dziwnych symboli? Trochę to niepokojące.
Komsi
Bo Joey to świetny raper, ale niestety szur i głąb na codzień

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>