Einar - 19-letni szwedzki raper zastrzelony w Sztokholmie

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2021-10-22 14:00 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 4)

Szwedzka scena hip-hopowa jest w szoku. Nils Kurt Einar Gronberg został zastrzelony na osiedlu Hammarby Sjostad w ścisłym centrum Sztokholmu. Raper w przyszłym tygodniu miał zeznawać przeciwko sprawcom porwania i gwałtu którego był w 2020 roku ofiarą. Po godzinie 22:00 miejscowa policja otrzymała wiele telefonów ws. strzelaniny w Hammarby Lake Town.

Na miejscu po chwili pojawiły się patrole, a za bramą wjazdową do jednej posesji znaleziono ciężko rannego mężczyznę, postrzelonego w głowę oraz klatkę piersiową. Według rzeczniczki sztokholmskiej policji Cariny Skageling, mimo podjęcia wszelkich prób ratowania życia, życia mężczyzny nie udało się uratować. Sztokholmska policja potwierdziła, że był to 19-letni raper - Einar. 

Na tę tragedię zareagował sam premier Szwecji Stefan Lofven w rozmowie z Expressen: "To młode życie, które straciliśmy wiele znaczyło dla wielu młodych ludzi. To tragiczna informacja".

W nocy policja przesłuchiwała świadków zdarzenia. Świadkowie byli pewni dwóch uciekających z miejsca zdarzenia osób. Policja, szuka potencjalnych sprawców m.in. poprzez kamery monitoringu w okolicy miejsca zbrodni. Póki co, nikt nie został aresztowany, a motyw zbrodni nie jest jasny. Młody raper miał również publiczny konflikt z innym sztokholmskim raperem - Yasinem, który został skazany na przełomie czerwca/lipca na dziesięć miesięcy więzienia za próbę porwania Einara wraz z członkami gangu Varbynatverket w 2020 roku. Sam Einar miał zeznawać przeciwko napastnikom w przyszłym tygodniu. O wszelkich nowych informacjach dot. tej zbrodni będziemy was na bieżąco informować. 

Einar do mainstreamu wszedł w wieku 16 lat i od kilku lat był jednym z najczęściej słuchanych szwedzkich artystów. Jego numer "Katten i trakten" w 2019 roku osiągnął pierwsze miejsce wśród singli w Szwecji. W tym samym roku wydał swój pierwszy legalny album "Forsta klass" który błyskawicznie znalazł się na szczycie szwedzkiej listy przebojów, a zawierał w sobie takie hity jak "Fusk" czy "Ror mig".

Einár - Katten i Trakten (Official Music Video)

DREE LOW x EINÁR - DAG HAMMARSKJÖLD (OFFICIELL VIDEO, SPÅR 12 FLAWLESS)

Tagi: 

eefee
potencjał niebywały szkoda synka. Gangi strefy no go. Witamy w nowoczesnej Europie.
Anonim
No w 90's wcale nie było przestępczości w Europie.
Gutek
Ale w 90 częściej się bili a strzelali jak musieli. Myślimy łapią za kopyta od razu.
Anonim
Dostęp do broni u nas był słabszy i nadal jest. Niby trochę racji, ale czy aż tak często, nie wiem jak w Szwecji, może tam jest więcej broni ale w Niemczech to raczej łapią za noże czy maczety a klamki chyba nie tak często.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>