MØJI - wywiad z producentem singla Młodych Wilków 7 "Hip-Hop"!

W tym roku na plan Młodych Wilków postanowiliśmy wziąć ze sobą także producentów - idąc podobnym "młodowilczym" kluczem osób, które w ciągu ostatniego roku wparowały do gry z buta. MØJI jeszcze rok temu był postacią raczej anonimową w środowisku rapowym, ale poprzez single chillwagonu rzucony został na głęboką wodę... i pokazał jak w niej pływać, zarazem prezentując wyszlifowany i bardzo różnorodny styl. "kwit", "rower", "@" czy nagrane przez Qrego "Mini raj" albo "ZMSW" - rola MØJI'ego w sukcesie tych numerów była nie do podważenia. Sprawdźcie krótki wywiad z producentem, który w tym roku wziął na siebie stworzenie głównego bitu do wspólnego numeru Wilków a także realizację kawałka i aranż. Już jutro do kompletu rozmowa z Faded Dollarsem, który dorzucił do kawałka drugi bit i swój sznyt!

fot. Marcin Natali

Pamiętasz kto zainspirował Cię by wziąć się za produkcję?

Cała zajawka na to zaczęła się przypadkiem, kiedy na początku liceum natknąłem się na film na YT w którym chłopak odwzorował 1:1 The Prodigy - "Smack my bitch up". Bardzo mocno na mnie to wpłynęło i pomyślałem - ja tez tak chcę.

Jak scharakteryzowałbyś swój styl?

Mój styl czerpie inspiracje z muzyki elektronicznej, to właśnie od niej zaczynałem swoją przygodę z produkcją. Teraz największe inspiracje czerpię zza granicy, tamte brzmienia do mnie bardzo przemawiają i są świeże.

Jak długo zajmuje Ci praca nad bitem?

Nad bitami nie spędzam bardzo dużo czasu, myśle, że od godziny do dwóch. Znacznie więcej czasu zajmują mi produkcje muzyki elektronicznej. Nad nimi potrafię siedzieć nawet kilkanaście godzin.

Wolisz pracować samemu czy w studio z raperami?

Zawsze pracowałem sam produkując muzykę ale zmieniło się to kiedy spróbowałem pracy z chłopakami z chillwagonu. Zajawka, która tam jest spowodowała, że praca w większej grupie ma lepsze efekty i sprawia więcej frajdy.

Który ze swoich bitów określiłbyś definicją swojego brzmienia i stylu?

Definicją mojego brzmienia jest zdecydowanie Remix dla Tru Concept kawałka „Save me” to właśnie wygrana w konkursie na Remix dodała mi skrzydeł i pomogła uwierzyć w siebie i swoją muzykę. Zostałem doceniony za granicą przez profesjonalistów co było dla mnie największym możliwym wyróżnieniem. Pózniej jeszcze udało mi się wygrać dwa remixy: jeden dla Noah Kahan i drugi dla Lost Stories.

A który numer na Twoim bicie jest Twoim prywatnym numerem 1?

Numerem 1 dla mnie jest oczywiście "@" głównie dlatego ze jest nietuzinkowa i to w jaki sposób powstała jest genialne. Dalej wspominam to jako najlepszy kawałek, nad którym pracowałem, aranżując go przez kilkanaście godzin w studio wraz z chłopakami na pełnej zajawce i przy dużym zmęczeniu.

Czym jest dla Ciebie akcja Młode Wilki? Od jak dawna ją śledzisz?

Młode Wilki śledzę od niedawna tak naprawdę, myśle ze od dwóch edycji. Nie pochodzę ze środowiska hip-hopowego bo zawsze chodziłem własnymi ścieżkami i jarałem się swego czasu bardzo muzyką głównie elektroniczną.

A jak Twoje wrażenia z pracy nad tegorocznym numerem Młodych Wilków?

W tym roku wyjazd z Młodymi Wilkami do Chorwacji uważam za bardzo owocny i tak samo na dużej zajawce. Bardzo mi się podobało podejście wszystkich do współpracy, zawarłem bardzo fajne znajomosci i poznałem ludzi pełnych pasji. Oczywiście nie było łatwo, jednak zadowolić 12 osób w jednym kawałku jest dość ciężko, gdyż każdy ma swój styl i inne podejście do muzyki ale myślę, że udało się zrobić coś mega.

Umiałbyś wskazać swoją ulubioną zwrotkę z tego kawałka? Kto poleciał najlepiej a kto najbardziej Cię zaskoczył?

Najbardziej mnie zszokował Oki swoją techniką i skillem ale tez wiedziałem już wcześniej ze potrafi nawijać tak dobrze. Przede wszystkim uważam, że nie były to zawody i cel kawałka był zupełnie inny, czyli stworzyć wspólnie numer który będzie zaskoczeniem dla ludzi.

Popkiller Młode Wilki 7 - Hip-Hop (prod. MØJI / Faded Dollars)

Qry & MØJI - ZMSW [QQ Untitled01]

chillwagon - kwit

chillwagon - @

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>