Witajcie w "Mirrorland" - czarodziejska kraina EARTHGANG i gra!

W piątek światło dzienne ujrzał długo oczekiwany oficjalny debiut EARTHGANG - wchodzącego w skład ekipy J. Cole'a Dreamville duetu z Atlanty często określanego reinkarnacją OutKastu, ze względu na ich ekstrawagancki, często krzykliwy styl oraz nietuzinkową kreatywność i artyzm. "Mirrorland" to album jedyny w swoim rodzaju i zdecydowany kandydat do list najciekawszych, najlepszych krążków roku 2019.

Jakby tego było mało, wydaniu płyty towarzyszy specjalna gra zręcznościowa 8-bit na smartfony, w której możemy wcielić się w postaci Johnny'ego Venus i WowGr8'a i zwiedzać "Świat Luster" zupełnie za darmo po pobraniu specjalnej aplikacji!

Jak tłumaczy Johnny Venus (aka Olu), 1/2 EARTHGANG, album inspirowany jest hitowym filmem "Czarnoksiężnik z krainy Oz" z 1978 roku:

Myśleliśmy o tym, jak - jeśli mamy nagrać projekt brzmieniowo zbliżony do "Czarnoksiężnika z krainy Oz" - musimy stworzyć nowy świat, do którego ludzie będą mogli się przenieść wyobraźnią. Pamiętasz jak Dorotka została porwana przez trąbę powietrzną i po wylądowaniu spotkała Manczkinów? To była przepiękna rzecz. Widziałeś, jak Quincy Jones po prostu grał sobie na pianinie. To chcieliśmy odtworzyć w numerze "La La Challenge", otwierającym cały album. To intro jest barwne, pełne kolorów, bardzo niebezpiecze, a zarazem wykręcone. Dosłownie niczym Freaknik w Atlancie w środku lata - ludzie z pomalowanymi twarzami, jeżdżący samochodami z wielkimi felgami.

WowGr8 dodaje:

Studiowaliśmy ścieżki dźwiękowe i muzykę filmową, nie po to, aby trafić do jakiegoś filmu, ale po to, aby stworzyć projekt, którego słuchając, będziesz mieć wrażenie, jakbyś oglądał film.

Odsłuch całego albumu "Mirrorland" w serwisie Spotify

Pod spodem otwierające krążek, wspomniane przez Olu "La La Challenge":

EARTHGANG – LaLa Challenge (Official Audio)

Sprwadzajcie też nasz świeżutki videowywiad z EARTHGANG, przeprowadzony w zesłym miesiącu po ich koncercie na Hip Hop Kempie:

EARTHGANG (Dreamville) - wywiad - "Mac Miller jako pierwszy okazał nam miłość" (Hip Hop Kemp 2019)

Oraz na koniec - oficjalna gra "EarthGang - Mirrorland" do ściągnięcia w dwóch wersjach:

Android / Apple IOS

EarthGang - Mirrorland (Video Game) Trailer

kabanos
w koncu cos o hip hopie a nie o stękających pizdach

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>