A$AP Rocky z pomocą od Donalda Trumpa oraz... odszkodowaniem?

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-25 11:30 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 10)

Kolejny update w sprawie zatrzymania A$AP Rocky'ego, przez szwedzki wymiar sprawiedliwości. Wciąż nie wiadomo co dalej stanie się z raperem, a w cały temat zaangażowany został nawet Donald Trump.

A wszystko to dzięki ingerencji Kanye Westa oraz Kim Kardashian. Skontaktowali się oni z Białym Domem i przedstawili całą sytuację, a następnie sam Prezydent zdzwonił się z Premierem Szwecji. Trump został poinformowany, że A$AP jest i będzie traktowany sprawiedliwie, ale czas w areszcie spędzi przynajmniej do czwartku, ponieważ istnieje ryzyko, że raper zechce ze Szwecji jak najszybciej się ulotnić. Mimo zapewnień Trumpa, iż tak się nie stanie, Szwedzi pozostali nieugięci.

Jeśli okazałoby się, że raper zostałby zwolniony z aresztu i uznany za niewinnego w świetle szwedzkiego prawa, przysługiwałoby mu odszkodowanie. I to całkiem spore. Po wypuszczeniu z aresztu, Rocky musiałby udowodnić, że z powodu niesłusznego zatrzymania stracił określoną ilość pieniędzy - co raczej nie byłoby przesadną trudnością - i wówczas odpowiednia kwota rekompensująca mu poniesione straty trafiłaby na jego konto.

Jeśli Rocky faktycznie miałby otrzymać takie odszkodowanie, to szwedzki rząd musiałby wypłacić rekordową kwotę oscylującą w granicach kilkunastu milionów szwedzkich koron, podczas gdy do tej pory maksymalną kwotą w podobnych przypadkach było... niewiele ponad milion. Oczywiście nie jest to pewne, że do tego dojdzie, jednak taka możliwość realnie istnieje. Fakty są takie, że Rocky zmuszony był do odwołania 12 koncertów i utraty około 2 milionów dolarów.

A to, co dalej będzie z A$AP Rocky'm, powinniśmy dowiedzieć już niebawem.

[Edit: Prokurator zdecydował właśnie o postawieniu Rocky'emu zarzutów mimo protestów opinii publicznej. Będziemy informować o bieżących aktualizacjach.]

Kajol
Jaka zryta akcja #freeflacko
SoczystePęto
Raczej szwedzi będą woleli go zamknąć niż zapłacić mu 2 miliony dolarów odszkodowania
PZN
Szwecja, kraj lewactwa. Niedługo wyginie ten cyrk.
freeflaczko
Źródło: fanpejdż: Young Thug Polska
ODB RIP
2 miliony dolarów za trase koncertową, piekne zycie, u nas tyrają za marne grosze.
PZN
Z drugiej strony pytanie. Ile przez takie aresztowanie zwiększył się jego zasięg medialny, bo to stało się na pewno, szczególnie w Europie. Wyświetlenia, Spotify etc.
Kimm
A niech go zamykają, durny murzyn. Ps. Hip hop to śmieszny i żałosny gatunek, nigdy nie będzie traktowany poważnie.
ODB RIP
Po pierwsze hip hop to nie gatunek, jezeli już to rap. Po drugie przez kogo nie jest traktowany poważnie? Przez celebrytów swiecących dupą w masowych mediach? Wiem tylko, że pieniądze z rapu są poważne, dlatego debili bez talentu którzy są tu po kase nie brakuje
Komsi
No kurwa rzeczywiście, jak nawet prezydent zapraszał raperów do białego domu
Janusz
Niech zgnije w pierdlu, należy mu się.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>