Bogna Świątkowska - Złoty Popkiller za całokształt dokonań na rzecz kultury hip-hop

Zależało nam bardzo, by na gali Popkillery 2019 skupić się nie tylko na najgorętszych wydawnictwach, ale oddać też szacunek za oddolną organiczną pracę z czystej pasji. Stąd nagroda #DoWhatMovesYou dla DJ'a Falcon1 i DJ'a Kebsa za ich "Elementarz", stąd też wprowadzenie Złotego Popkillera za całokształt zasług dla kultury hip-hop.

Zastanawialiśmy się komu taką nagrodę powinniśmy wręczyć w pierwszej kolejności... i okazało się, że Gremium było praktycznie jednogłośne. O tym jak duży wpływ na pionierów polskiej sceny miała Bogna Świątkowska i jej Kolorszok wiemy dobrze choćby z utworów Molesty, Grammatika czy Tedego, wszyscy jednogłośnie zaznaczali wkład Bogny, nazywanej przez środowisko "matką chrzestną polskiego hip-hopu", a Eldo zarapował wręcz kiedyś "Rap pokochałem dzięki Bognie Świątkowskiej dawno temu nim mogłem go oglądać w Vivie Polskiej". W trakcie ceremonii Bogna Świątkowska nie mogła niestety być z nami, ale spotkaliśmy się z nią kilka dni wcześniej pod siedzibą dawnego Radia Kolor, skąd wysyłała hip-hopową energię w świat razem z DJ'em 600V... Sprawdźcie video z tego spotkania.

Video: Kuba Kokot

Wyniki i pierwsza fotorelacja

Fotorelacja z gali i afterparty

Pełne wyniki w pozostałych kategoriach oraz więcej info

Zapis transmisji video

Nasze wrażenia po gali

#Popkillery2019 #dowhatmovesyou

Bogna Świątkowska - Złoty Popkiller za całokształt dokonań na rzecz kultury hip-hop

Tede król najlepszy
Jeśli te chujawarte nagrody miałby cokolwiek znaczyć to nagrodę za całokształt kariery powinien dostać najlepszy raper Tede.
s.
"Pomogła Bogna i Bogny program"
Tede król najlepszy
Dokładnie tak! Niestety gimbusy z tej strony nie mają pojęcia o co chodzi z tym wersem. Pozdro!
s.
"Pomogła Bogna i Bogny program"
Maciek
Hahaha najlepszy raper
sadi
Gdy ja tworzyłem hip hop w Polsce, to Pani Bogna pracowała w Bibliotece, i o hip hopie nie wiedziała nic. te nagrody to taki pic na wodę.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>