John Singleton nie żyje - reżyser "Boyz N The Hood" miał 51 lat

kategorie: USA, News
dodano: 2019-04-30 10:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Smutne wieści dotarły do nas wczoraj z wciąż opłakującego stratę Nipsey Hussle'a Los Angeles... W wieku 51 lat zmarł kultowy reżyser John Singleton, mający na swoim koncie tak klasyczne dla kina afro-amerykańskiego i kultury hip-hop filmy jak "Boyz N The Hood" z Ice Cubem, "Poetic Justice" z 2Pac'iem i Janet Jackson, "Higher Learning" czy "Baby Boy", a także hitowe "Za Szybcy, Za Wściekli" czy remake filmu "Shaft".

John Singleton był pionierem i niezwykle ważną postacią dla kina afro-amerykańskiego w latach 90. - był pierwszym Afro-Amerykaninem nominowanym do Oscara w kategorii Najlepszy Reżyser, a także najmłodszym reżyserem w historii, docenionym w ten sposób przez Akademię - nominację za przełomowe, debiutanckie "Boyz N The Hood" (1991) zgarnął w wieku zaledwie 24 lat - świeżo po ukończeniu studiów.

Wychowany w południowym Los Angeles twórca zgłosił się do szpitala niecałe dwa tygodnie temu po powrocie z wakacji na Kostaryce, skarżąc się na problemy z nogami. Kilka dni później, 17 kwietnia, przebywając już w szpitalu doznał wylewu krwi do mózgu i od tego czasu przebywał w śpiączce farmakologicznej. Wczoraj po potwierdzeniu informacji o śmierci reżysera rodzina ujawniła, że John Singleton zmagał się po cichu od lat z nadciśnieniem tętniczym. Bliscy zaapelowali również do wszystkich jego fanów, aby dbali o swoje zdrowie i krążenie.

W ostatnim czasie John Singleton pracował m.in. nad trzecim sezonem telewizyjnego serialu "Snowfall", ukazującego realia życia w Los Angeles w latach 80., kiedy po raz pierwszy na ulice trafił "crack", zmieniając na zawsze oblicze miasta.

Swoje kondolencje złożył już m.in. wieloletni przyjaciel, rówieśnik i filmowy kompan Johna Singletona, Spike Lee.

Rest In Peace.

Przypominamy też filmowy, 9-minutowy teledysk "Remember The Time" Michaela Jacksona - w reżyserii właśnie Johna Singletona. Dodatkowo pod spodem zdjęcia z planów "Remember The Time", "Boyz N The Hood" oraz "Poetic Justice". 

Tagi: 

Anonim
Rest In Peace szanowałem gościa za jego filmy oglądałem Boyz N The Hood oraz Poetic Justice i inne jego filmy no szkoda był jednym z lepszych reżyserów obok Spike Lee,F.Gary Gray Spoczywaj w Pokoju Amen.
Belmondoe
RIP. Boyz N the Hood klasyk, Poetic Justice to samo. Nie to co gównofilm o narkomanie który naćpany wyskoczył z okna zostawiając żonę z małym dzieckiem.
Natali mikrofonów wacka nie powoduje palenie
R.I.P Jonh. Kurwa serio nie mógł by jakiś jebany tede albo inny debil zamiast niego zejść, tak samo zamiast nipseya. Legendy umierają a ludzkie śmieci żyją długo.
Solar_SB
otóż to, kurwy pokroju żapsa czy zakatarzonego białasa powinny już dawno gryźć piach
chwała wielkiemu paleniu mikrofonów
No właśnie nawet nie chodzi o to że tym wackom śmierci życzę bo to trochę nie etyczne ale kurwa goście zasłużeni z jajami a przede wszystkim z mózgiem jak nipsey giną młodą a takie skurwysynki to żyją zawsze w chuj długo, przykład imperator kaczyński proceder.
Kocham_Rap
Szkoda mi go był naprawdę wartym człowiekiem ,który miał wiele współnego z prawdziwym hip-hopem.R.I.P

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>