Bun B & Statik Selektah "TrillStatik" - album nagrany w 12 godzin! (odsłuch)

Niecałe dwa tygodnie temu pisaliśmy o bezprecedensowym wydarzeniu, wyjątkowym live streamie, podczas którego Bun B i Statik Selektah nagrywali całą wspólną płytę, a do studia co chwila wpadali nowi goście. Obaj Panowie przygotowane mieli w większości tylko bity - Bun pisał na bieżąco swoje zwrotki w studiu, po czym wbijał do kabiny i w kilku podejściach nagrywał partie wokalne. Dzieła dopełniało grono znakomitych gości, a wśród nich zarówno nowojorscy wyjadacze i grube ryby pokroju Method Mana, Fat Joe, Talib Kweli czy Lil' Fame'a z M.O.P., jak i przedstawiciele nowszego pokolenia rapu z NY Meechy Darko (Flatbush Zombies) i CJ Fly (Pro Era), czy reprezentujący Południe Big K.R.I.T. i Killa Kyleon. 

Z pozoru karkołomne zadanie nagrania całego albumu w 1 dzień Bun i Statik wykonali śpiewająco, uwijając się ze wszystkim raptem w 12 godzin! Trzy dni później natomiast skończone "TrillStatik" trafiło premierowo na platformę TIDAL. W rozwinięciu pełna tracklista i youtube'owy odsłuch całości.

1. Moving Mountains f. JaVonté
2. Still Trill f. Grafh & Method Man
3. Basquiat f. Fat Joe & Smoke DZA
4. Concrete f. Termanology & Westside Gunn
5. Money f. Fame & Wais P
6. Superstarr f. CJ Fly, Haile Supreme & Meechy Darko
7. Paperwork f. Uncle Murda
8. T.B.A. f. Killa Kyleon & Propain
9. Time Flies f. Big K.R.I.T. & Talib Kweli
10. I Know f. Haile Supreme

Bun B & Statik Selektah - "TrillStatik" (Full Album Stream | 2019)

Jeśli natomiast przegapiliście livestream i chcielibyście zobaczyć jak nagrywają wasi ulubieni raperzy - pod spodem cała 12-godzinna transmisja z tej wyjątkowej sesji w brooklyńskim studiu Statika.

TRILLSTATIK

20:27 7
Tak Się robi muzykę
Palenie mikrofonów wacka
Props w końcu coś o rapie a nie o homoseksualizmie. Bun B >polska ,,scena".
Pecewiak
Świetny materiał. Tym bardziej że ten stream zadaje kłam wielu mitom, powielanym przez początkujących raperów, np. "Prawdziwy raper nagrywa całą zwrotkę na raz za jednym podejściem w kilku dublach". Method Man ciął zwrotkę co 4/8 wersów, co chwila się wywalał, a i tak nadal jest legendą i świetnym technikiem.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>