Vienio "Twarzova" (prod. Magiera)

dodano: 2019-01-30 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Data premiery

2019-03-15

Album „Twarzova“ to dziesięć utworów, o rzadkiej już dzisiaj poważnej tematyce opakowanej w stylowy rap i dojrzałą produkcję hip-hop. Sam artysta twierdzi, że wykonuje ART-HOP, nawiązujący do najlepszych korzeni zza oceanu, takich jak, Tyler The Creator czy Run The Jewels. Na albumie znajdują się utwory komentujące imperializm, dzisiejsze realia mediów społecznościowych, problemy ekologiczne, ale także refleksje z życia w świecie rapu.

Za bity odpowiada Magiera, wszechstronny producent z Wrocławia i połowa duetu WHITE HOUSE. Ten artysta to cenionym beatmaker, który działa w świecie rapu tak długo jak VIENIO, czyli ponad 20 lat.
Okładkę do albumu „Twarzowa“ namalował Michał Wręga aka Sepe, który jest znanym i cenionym na całym świecie artystą streetart. Sepe wykonał dziesięć prac, których tematem przewodnim były twarze, każda z nich ozdabia jeden utwór, w symboliczny sposób go komentując. Do każdego z dziesięciu utworów Vienio napisał felietony, które opowiadają o okolicznościach powstania oraz stanowią wyjaśnienie i rozszerzenie tego co usłyszymy w poszczególnych kawałkach.

SPRAWDŹ RESZTĘ MARCOWYCH PREMIER PŁYTOWYCH

Tracklista:

 1. Minuta i 20 sec. (BOVSKA)
 2. E-330
 3. Części zamienne (RAS)
 4. Lubię to miasto (SKUBAS)
 5. Zabijam czas (EDO G, IGOR BOXX, DJ KEBS)
 6. Prawda na pół
 7. Warstwa plastiku (PAPRODZIAD)
 8. Imprerium zła (JUNIOR STRESS)
 9. Sto twarzy
 10. Uliczne legendy (KOSI, DJ FALCON1)

 

Tagi: 

Plain text

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>