Polski producent na nowym albumie Luciano!

dodano: 2018-12-21 16:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Od kilku lat niemiecki rap zyskuje dużą popularność w całej Europie. Niemieccy artyści regularnie wykręcają liczby wyświetleń na YouTube na poziomie kilkudziesięciu milionów, współpracują w kampaniach promocyjnych z największymi firmami świata, ich brzmienie jest inspiracją dla wielu graczy z całej Europy, również Polski. Stworzenie muzyki dla raperów pokroju Raf Camory, Capitala Bra, Ufo361 czy Luciano byłoby dla wielu rodzimych producentów swoistym kamieniem milowym. Jednemu z nich udało się tego dokonać - na najnowszym albumie wschodzącej gwiazdy berlińskiej sceny Luciano produkcją jednego z utworów zajął się Ned Callin, czyli młody beatmaker ze Szczecina.

Luciano wkradł się przebojem do głównego nurtu raperów u naszych zachodnich sąsiadów. Dobrze nam znana, ale i trudna do okiełznania, mieszanka melodyjności oraz ulicznego sznytu, którym charakteryzuje się berliński mc, szybko zaskarbiła sobie miliony fanów w Niemczech i całej Europie. Jego debiutancka płyta „Eiskalt” promowana m.in. przez znakomite „Vorankommen” okazała się tylko przedsmakiem przed prawdziwym boomem popularności i czysto hip-hopowych umiejętności syna emigrantów z Mozambiku.

Pod koniec listopada swoją premierę miał projekt „L.O.C.O.”, który definitywnie ugruntował pozycję Luciano w topce mainstreamowych graczy w Niemczech. Wśród gości, oprócz bezapelacyjnie najpopularniejszego obecnie w DE rapera Capitala Bra, znaleźć można m.in. Francuza Kalash Criminel oraz jednego z pionierów drillu w UK, czyli Fredo. Wśród wszystkich znakomitych współpracowników znalazło się też miejsce dla relatywnie nieznanego producenta z Polski. Pochodzący ze Szczecina Ned Callin stworzył bit do utworu „Gestern”, który uważany jest przez wielu słuchaczy za najlepszy utwór na płycie. Na produkcjach Neda rapowali już mniej i bardziej znani raperzy z całego świata, wystarczy tu przytoczyć chociażby grupę KBF z Toronto czy 2Bona & Tasko, ale współpraca z Luciano to bez wątpienia największy sukces. 

Co ciekawe raper z Berlina znalazł bit do „Gestern” szukając na YouTube „type beatów” w swoim stylu. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku polskiego beatmakera Yung Ravisu, który wyprodukował legendarny już utwór Sosy pt. „Citgo”. Nedowi gratulujemy i mamy nadzieję, że to nie koniec polsko-niemieckich kooperacji hip-hopowych.

 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>