Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #14

Capital Bra

w tym tygodniu nie wyszło aż tyle teledysków i kawałków jak zazwyczaj, ale za to prawie same głośne premiery. Nowy Capital Bra, nowy Ufo361, nowy Samy Deluxe,  nowy Nimo wspólnie z Dardanem, nowy Marsimoto, nowy Kay One. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Bangs & Almani (AOB) feat. Said - 90 BPM (prod. by Macloud)
Oldskulowe brzmienie na 90 BPM reprezentantów armii braci. W teledysku gościnnie udzielił się uliczny weteran berlińskiego rapu - Said. Teledysk promuje album wydany w lutym bieżącego roku  "Absitzen ohne Bewaehrung".

NKSN - Perfect (prod. Teesy)
Letnie klimaty od piosenkarza NKSN. Kawałek został wyprodukowany przez jego kolegę po fachu - Teesy`ego, który reprezentuje wytwórnię Chimperator znanej przed wszystkim przez wypromowanie Cro.      

Marsimoto - Friede Sei Mit Dir       
Kolejny teledysk od zielonego przybysza z kosmosu i kuzyna Marterii promujący album "Verde". "Pokój niech będzie z wami!"

Ulysse | Bars Only! (16BARS.TV)   
Brudny bit,  ale za to same czyste wersy zarapowane przez Ulysse`go na żywo w ramach akcji 16bars.TV

Ufo361 - "Stay High 2.0" (Prod. von AT Beatz/Sonus030)  
Najnowszy album Ufo, co prawda już wyszedł, ale raper nie ma zamiaru zwalniać tempa. "Proponują mi teraz 20 000 euro za występ, a ja odmawiam". Teledysk promuje album "808".

Samy Deluxe - Flagge hissen / Anker lichten (SaMTV Unplugged)
Pierwszy teledysk promujący album Samy Deluxe z serii MTV Unplugged. Gdzie mógłby go nakręcić ten reprezentant miasta portowego Hamburg jak nie na statku?

Syc Tyson - Brotha Nah [prod. by Dre Eazy]   
Luźny kawałek na autotunie od newcomera z Wiednia.

CAPITAL BRA - ONE NIGHT STAND (PROD.BY THE CRATEZ & DANNYEBTRACKS)
Kolejny kawałek do radia od Capitala Bra. Uważam jednak, że dużo lepszy niż poprzedni z gościnnym udziałem Ufo - Neymar.  Zaskoczyć może refren po rosyjsku tego berlińskiego rapera o ukraińskich korzeniach. Teledysk promuje album "Berlin lebt".

sierra kidd - different stages (official audio) prod by jura kez
"Universal dzwoni do mnie, ale ja nic nie podpisze poniżej jednego miliona euro." Kawałek reprezentanta Fuck Sleep promuje zbliżający się wielkimi krokami album "Real Life".

Kay One feat. Mike Singer - Netflix & Chill
Kay One jak zwykle nie zawodzi. Kolejny wpadający w ucho hit w bardzo złym guście. W teledysku gościnnie udziela się niemiecki Justin Bieber - Mike SInger. Na pewno będzie leciał często w rotacji w niemieckich radiach. Teledysk promuje album Kay One`a "Anders".

Caramelo - Eins (Official Video) (prod. Phil2k)
Happy Release Week Caramelo! W tym tygodniu ukazał się nowy album "Sirius B" poprzez Live From Earth, wytwórni/kolektywu znanego przede wszystkim z wypromowania Yung Hurna.

DARDAN X NIMO - PICCOS prod. LIA
Dardan, obecnie jeden z najbardziej gorących newcomerów, nagrał wspólny teledysk z  Nimo - raperem o podobnej pozycji jak on dwa lata temu. Nimo stał się gwiazdą, a jego najbardziej popularny singiel ma ponad 50. milionów wyświetleń. Czy Dardan pójdzie w ślady Nimo? Zobaczymy. Kawałek promuje album Dardana "DLK".

BER
Summer Cem i Bausa też puścili mega sztos z bardzo fajnym obrazkiem
polski rap gówno
capri sonne

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>