Kamil Pivot trzecim Młodym Wilkiem Popkillera 6 (2018)!

Kamil Pivot ('85) - najbardziej niespodziewany "pół-debiut" ostatnich lat i przykład na to, że w rapie nie istnieje data przydatności. Kamila pamiętamy sprzed blisko 10 lat, gdy zaczarował nas ujmującym z miejsca "Yyy, eee" na płycie Quiza, potem jednak nastała cisza... przerwana dopiero w 2017 roku fenomenalnym EP "Tato Hemingway". Ciężko to jednak nazwać powrotem - Pivot nagrał bowiem swoje pierwsze EP w życiu (w kwietniu dodając do tego pierwszy koncert w życiu) i wniósł coś, czego na polskiej scenie brakowało od lat.

"Apoteoza zwykłej codzienności wielodzietnej rodziny. Album, w którym codzienne przeszkody pokonywane są z uśmiechem na twarzy, autor zamiast o czyste kicksy zamartwia się o czyste pieluchy, a poranne pobudki i aktywne weekendy z góry skreślają możliwość imprez i kaców. Intelektualne manewry to odpowiedzi na zakręcone dziecięce pytania, np. takie jak "dlaczego taka chuda mapa Chile", a w chwili relaksu wracają piłkarskie marzenia i przewijające się ksywki Zamorano, Śrutwy, Rooneya czy Ś.P. Puchar Intertoto." - pisaliśmy pod koniec roku po premierze "Tato Hemingwaya".

33-letni debiutant wjechał na scenę z muzyką stojącą totalnie pod prąd trendom lansowanym w mediach i w większości wychodzącego aktualnie rapu. To piękno pozornie szarej codzienności, uśmiech na twarzy, normalność i niesamowity klimat, który błyskawicznie udziela się słuchaczom. Gdy skojarzyliśmy fakt, że Pivot nie tyle wrócił na scenę (jak np Reno) co raczej bardzo późno na niej zadebiutował to wiedzieliśmy jedno - musiał znaleźć się w tegorocznej edycji Młodych Wilków, stanowiąc idealny dowód, że "lepiej późno niż wcale" i wprowadzając naturalny balans w stosunku do "młodych gniewnych". A gdy zobaczyliśmy, że XXL w swoich wstępnych nominacjach do Freshmenów zawarł w tym roku 39-letniego Bakę to całkiem się utwierdziliśmy, że świeżość na scenie nie zawsze musi łączyć się z nastoletnim wiekiem.

Kamil mówi wprawdzie, że czuje się jak 3 bramkarz na Mundial, my jednak życzymy by jego rapowa kariera wystrzeliła z opóźnieniem po 30-tce - KęKę, Oskar z PRO8L3Mu czy w Stanach Action Bronson lub Danny Brown to dobre przykłady na to, że w muzyce wiek nie gra aż takiej roli jak w futbolu.

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/montaż: Maciej Pieczykolan (MVPclips)

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w akcji to koniecznie dołącz do naszej facebookowej grupy, sprawdzaj instagramowy profil gdzie publikować będziemy sporo podpowiedzi i subskrybuj kanał na YT, na którym spora garść materiałów video z tegorocznej edycji!

Kamil Pivot trzecim Młodym Wilkiem Popkillera 6 (2018)! - wywiad

Kamil Pivot - Mandarynki

Kamil Pivot - Tylko po chleb

Kamil Pivot - Sny o Intertoto

Quiz + Goście - Materiał Producencki - Pivot - Yyy, Eee

malik montana
ten typ to jakis psychoL
fanTomba
To co powiesz na to, że zdissował kiedyś Tomba? Matol zwykly tu masz link youtube.com/watch?v=qau-Eci7lYU
malik montana
ten typ to jakis psychOL
japrdl
Chyba będzie to najbardziej homoseksualna edycja młodych wilków ever.. #jebachomoseksualnyrap
savalas
bez jaj, gość ma 33 lata, infantylny głos, beznadziejne teksty i mierną technikę.
japrdl
Chyba będzie to najbardziej homoseksualna edycja młodych wilków ever.. #jebachomoseksualnyrap
Dobry Wybór
No i za tę nominację przyjrzę się tej edycji! Good job Popkiller!
Bobby
Bardzo pozytywne zaskoczenie, równie dobrze mógł trafić na pierwszą edycję Młodych Wilków.
jprdl
wtf, w ten przeciek akurat nie wierzyłem do samego końca. Totalnie nie wiem po co mu to, 33-letni facet bedzie sie bujał z Zeamsone xD
11
Trochę to przeczy nazwie "Młode Wilki" Będzie Blacha i Szpaku ? Jak narazie słaba edycja
jimz
mega sort; aż chce się pojechać tło na jakim to się w 2018 wyróżnia, ale nie o to chodzi; Więcej więcej, brakuje bardzo:)
Mandarynki
Radosc z mandarynek jak w swieta hehe... tym wersem mnie pozytywnie rozbawil :) Rzeczywiscie to tak kiedys bylo ze na swieta sie dostawalo owoce, w tym mandarynki, a jak cieszylo. Bardzo dobry ruch z Waszej strony i ciesze sie, ze pamietaliscie o Pivocie... wielu starszych graczy zostalo zapomnianych, fajnie ze po jednego siegneliscie.
Lols
Kurwa jedyny którego tu nie znam jebać xd
Lols
I dodam że nie słuchałem ŻADNEGO jego numeru XD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>