Edo G zagra w Polsce!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-03-18 15:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Już w przyszłym tygodniu do Polski zawita legenda i naczelny ambasador rap-sceny Bostonu - Edo G! Weteran mikrofonu zagra trzy koncerty - 22 marca w Poznaniu, 23 marca w Toruniu i 24 marca w Warszawie. Na organizowanych przez agencję Hiphopheadz.pl koncertach Edo promować będzie swój najnowszy album "FreEDOm", wydany w zeszłym roku. 

Kariera Edo w grze trwa już ponad trzy dekady - swoją przygodę z rapem rozpoczął w latach 80., w grupie F.T.I. (Fresh To Impress). Wraz z Teddy Tedem i Special K'em sformował skład Ed O.G. & Da Bulldogs, z którym odniósł ogromny sukces z singlami "I Gotta Have It" i "Be a Father to Your Child" z albumu "Life of a Kid in the Ghetto". Później Ed rozpoczął karierę solową. Przez lata ugruntował swoją pozycję jednego z najbardziej charyzmatycznych MC's w grze, którego twórczość po prostu znać wypada. Grał koncerty na całym świecie, ma też na koncie współpracę z takimi tuzami jak Masta Ace (z którym wydał w 2009 roku płytę "Arts & Entertainment"), Pete Rock (z którym nagrał undergroundową perełkę "My Own Worst Enemy" z 2004 roku), DJ Premier, RZA, ś.p. Sean Price i Guru, Marco Polo, KRS-One... 

Przed koncertami odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o Edo. Nakręcony przez Jonasa Myersa obraz to opowieść o tym, jak jeden utwór może zmienić całe życie - kronika kariery Edo, od jej początków i podbicia serc fanów hitem "I Gotta Have It", aż do działalności niezależnej. Trailer dokumentu możecie zobaczyć pod spodem. 

Edo supportować będą m.in. Ryfa Ri, Proceente czy Vienio, a także stały współpracownik Edo, reprezentujący Brooklyn raper Fokis. 

Wbijajcie na strony wydarzeń na FB:

Poznań 22.03

Toruń 23.03

Warszawa 24.03

 Widzimy się na koncertach! Bosstown!

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>