10 wielkich polskich płyt, które w tym roku skończyły 15 lat: 1/10 - Fu "Futurum"

"Końcówka roku to liczne podsumowania - w ostatnich miesiącach działo się sporo, ale warto również podsumować to jakie rocznice przyniósł nam ten kończący się 2017 rok" - pisaliśmy we wtorek w artykule odnośnie WWO. Dziś cofnijmy się więc o półtorej dekady - rok 2002 dla polskiego rapu był wybitny i przyniósł niezliczone ilości kultowych singli czy wydawnictw oraz wiele utworów, które na tamten moment wywracały całą scenę do góry nogami. W ostatnich miesiącach czy tygodniach skończyły one piękny jubileusz 15 lat - przyjrzyjmy się więc dokładniej tym, których piętnastolecie świętowaliśmy najbardziej... Kolejność wg daty wydania.

***
Pełen wykaz najnowszych i nadchodzących premier --> Premiery Płyt
***

Co: Fu - Futurum

Kiedy wyszło: 20.02.2002 [Edit: zaufaliśmy wujkowi Google'owi i cioci Wikipedii tam tymczasem w głównym panelu znalazł się mały błąd - data widoczna we wszystkich innych miejscach to 20.09.2002]

Dlaczego: Najbardziej klasyczny album w dorobku posiadacza jednej z najbardziej charakterystycznych stylówek na polskiej scenie ever. Sposób nawijania Fu rozpoznawało się z kilometra, a "Dystans" nucił wtedy każdy.

***** DALEJ

Cofnij do początku artykułu

Fu - Dystans [Official Music Video]

Tagi: 

reklama
Jajec
Kozak album. Pamietam jak wszyscy sluchali i nawijali z pamieci na boisku

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>