Joyner Lucas z mocnym przekazem w "I'm Not Racist" - teledysk

video
dodano: 2017-12-03 14:00 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)
Joyner Lucas "I'm Not Racist"

„I’m Not Racist” to numer z potężnym przekazem opisujący wiecznie żywy temat podziałów rasowych w USA. Joyner Lucas, raper z Massachusetts, w dobitny sposób opisuje sprawę i stawia się po dwóch stronach konfliktu, wczuwając się po kolei w postawę typowego białego i czarnego Amerykanina.

Zamiast ciągłego obwiniania się przez obie frakcje Joyner sięga dalej i w końcu proponuje szczery dialog, w którym punktuje wszystkie wzajemne zarzuty. W numerze zostały poruszone takie motywy jak różnice przy używaniu kultury i slangu, poglądy polityczne czy wpływ postaci 2Paca.

Problem jest wielowarstwowy i zakorzeniony mocno w historii Stanów, więc na pewno nie zniknie z dnia na dzień, ale przynosząc do dyskusji konkretne rozwiązania jest większa szansa na odnalezienie kiedyś wspólnego języka i załagodzenie nienawiści rasowej.

Obecnie często, żeby poruszyć ten delikatny temat trzeba podkreślać jak Lucas frazę „I’m Not Racist”, ale unikanie trudnych pytań na pewno nie przyniesie żadnych zmian. Jak mówi również „there’s two sides of every story” i żeby zrozumieć sytuację trzeba spojrzeć na nią z każdej możliwej perspektywy.

Joyner Lucas - I'm Not Racist

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>