Blakroc "Blakroc" (Przegapifszy #82)

dodano: 2016-09-25 15:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

Jest całe mnóstwo albumów, o których można napisać w tym cyklu. Muzyka ma to do siebie, że mocno działa na nasze receptory słuchu, w szczególności, kiedy jest to dobra muzyka. Dzisiaj wylałem kubek kawy na klawiaturę, później przypomniałem sobie o tej świetnej płycie. Odpaliłem album i klawiaturę ekranową i zacząłem skrobać ten artykuł myszką.

Blakroc to album wyprodukowany przez The Black Keys i przy współudziale Damona Dasha, jednego z ojców legendarnej wytwórni Roc-A-Fella Records. Płyta została nagrana w niespełna rok, a na albumie znaleźli się tacy wykonawcy jak Mos Def, Nicole Wray, czy RZA. Wszystkie jedenaście tracków zostały naprawdę dopieszczone w każdym możliwym szczególe. Podczas nagrywania płyty czuć było chemię między muzykami, a przecież to dwa rożne światy. Wystarczy odpalić na Youtube filmiki z sesji nagraniowych. Zresztą - muzykom niczego nie brakowało, inżynierem dźwięku był Joel Hamilton (Studio G), głównym producentem wykonawczym Dash. 

Pierwszym singlem z płyty był "Ain't Nothing Like You". Stworzono również teledysk, gdzie można usłyszeć śpiewającego Mos Defa. Kolejny teledysk do tracku "What You Do To Me" też został nagrany w studio na Brooklynie. Taki był ogólny koncept płyty, żeby nie tylko dźwiękiem, ale i obrazem stworzyć atmosferę jednej wielkiej rodziny, która bawi się muzyką. Innym godnym polecenia utworem jest wcześniej wspomniany z Billym Danze, Jimem Jonesem i Nicole Wray. Track znalazł się nawet jako promo czwartego sezonu serialu "True Blood".

Niestety, "Blakroc 2" nigdy nie ujrzało światła dziennego. Podobno nagrano 8 tracków "do szuflady". A szkoda, bo takie połączenie gatunków muzycznych jest chyba najlepsze. Nie będę więcej pisał, najlepiej oceńcie sami słuchając tych kilku utworów, czy warto kupić płytę.

Tagi: 

shaolin masta
warto,mam to.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>