Masta Ace "Lubię odnajdywać nieoszlifowane diamenty i wyciągać rękę do młodych" - videowywiad, cz. 1

Jeden z najgenialniejszych tekściarzy w rapie, autor tak klasycznych koncept albumów jak "Disposable Arts" czy "A Long Hot Summer", ciągle aktywny reprezentant brooklyńskiego Brownsville Masta Ace w tym roku wypuścił nową płytę "The Falling Season". Z okazji premiery krążka ruszył też w pierwszą od lat solową trasę koncertową, zatrzymując się również w Warszawie i występując na Warsaw Challenge.

Nam z zawsze skromnym, profesjonalnym i punktualnym MC udało się złapać w Warszawie w jego dzień wolny, dzięki czemu obyło się bez stresu organizacyjnego i ciśnienia czasowego. W pierwszej części naszego konkretnego, przekrojowego videowywiadu m.in. o ciekawej historii powstania "Good Ol Love", współpracy z 9th Wonderem, osiedlowych wspomnieniach związanych z Seanem Pricem czy przełomowej naturze "Sittin On Chrome". Brooklyński wyjadacz podzielił się także wspomnieniami ze spotkania 2Paca, wyjaśnił, czemu oberwało mu się za pamiętny singiel "Me & The Biz", oraz wyjawił, czemu uwielbia współpracować z "producentami-nołnejmami".

Rozmowa, tłumaczenie: Marcin Natali
Video, montaż: The Distance Vision
Fot. u góry: Darek Radel (WEST)

Druga część wywiadu już w najbliższą środę!

Tagi: 

Gnoer
Master Ice?
lilbicz
Który to już raper z rzędu wspomina u was spotkanie z 2Pac'iem? :D Sticky Fingaz, Fredro Starr, Tek i Steele, Snoop Dogg...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>