Talib Kweli ofiarą rasistowskiego ataku w Danii

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-30 23:48 przez: Anonim (komentarze: 4)

Gorąca sytuacja polityczna, która widoczna jest ostatnio w Europie potrafi dać się we znaki także gwiazdom z USA - Talib Kweli dopiero co zagrał koncert w Warszawie (fotorelacja) a dwa dni później został - wraz ze swoim młodszym podopiecznym - zaatakowany w trakcie zwiedzania Kopenhagi!

"Na zdjęciu ja i Niko w Christianii wczoraj w nocy. W jednym z moich ulubionych miejsc na świecie - do wczoraj. Słyszałem, że rasizm w Danii przybiera ostatnio na sile. Doświadczyłem tego z pierwszej ręki. Zostałem zaatakowany wczoraj w nocy przez dwóch fanatyków, mówiących, że <nienawidzą mnie> a nie wiedzieli nawet kim jestem, nie podobał im się jedynie kolor mojej skóry. To nie był atak internetowy a fizyczny - zostałem uderzony i skopany. Dzięki dla Niko, który pozwolił mi się stamtąd wydostać. To dobry dowód na to, że rasizm i nienawiść nie kończą się dla osób z pieniędzmi czy 'celebrytów', cokolwiek by to znaczyło. Niczego jednak nie powstrzymali. Koncert się odbył a publika była fantastyczna. Mimo że nigdy nie spojrzę już na Christianię tak samo, a nazwałem ją kiedyś w podróżniczym blogu 'utopijną', zawsze będę kochał moich fanów w Danii. Wasza miłość wczoraj w nocy, szczególnie, że byłem z dala od rodziny w Święto Dziękczynienia, uczyniła mnie tylko silniejszym" - napisał raper w załączeniu do zdjęcia na Instagramie, które widzicie poniżej.

Christiania - jak możemy przeczytać na Wikipedii - to "częściowo samostanowiące się osiedle w dzielnicy Kopenhagi Christianshavn. Duńskie władze nadały jej mieszkańcom legalny status niezależnej społeczności. Miejsce zasłynęło na świecie jako prężny ośrodek ruchu hippisowskiego i szeroko rozumianej kultury alternatywnej."

Me and @nikohigh walking into Christiania Copenhagen last night. One of my favorite places in the world until last night. I've been hearing about Danish racism on the rise. I witnessed it firsthand. I was attacked by two bigots last night saying they "hate me" and they didn't even know who I was, they just didn't like the color of my skin. It wasn't an Internet attack, it was physical. I was hit and kicked. Thank you to @nikohigh for helping me get out of there. It goes to show you that racism and hate doesn't stop for ppl with money or "celebrity" whatever that means. They stop nothing tho. The show still went on, Copenhagen was a great crowd. Even tho I will never see Christiania the same, a place I once wrote about for a travel blog as utopian, I will always love my fans in Denmark. Your love last night, especially while I was away from family during holiday, only made me stronger.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Talib Kweli (@talibkweli)

Tagi: 

elotuekspert
dobrze że nie w Polsce.
kokokokm
gdyby to było w Polsce to na bank w zachodnich liberalnych mediach było by to tematem numer jeden, zresztą od kilku lat zachód stara się z Polski zrobić kraj ksenofobiczny i zacofany, jebani masoni i lewacy
karol
A niby my Polacy to rasiści i ksenofoby, no i antysemici. Bo dzień bez oplutego Żyda to dzień stracony. A tu proszę w takiej oświeconej Danii...
Karo
Dobrze ze przekopali... Dania dla dunczykow. Polska dla Polakow

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>