Homeboy Sandman "Stworzenie nowego brzmienia jest bardzo trudne" - videowywiad (Hip Hop Kemp 2015)

Wczorajsza niedziela zdominowana była burzliwą dyskusją na temat historycznego finału WBW - możecie o nim poczytać choćby w wywiadzie z nowym mistrzem, Edziem - cotygodniowy popkillerowy Wywiad Niedzielny z Zagranicznym Artystą przesunęliśmy więc o jeden dzień. W dzisiejszym "odcinku" - wracamy wspomnieniami do słonecznych Czech i tegorocznego grubego melanżu na Hip-Hop Kempie - kolejnym artystą, którego udało się nam namówić na krótką pogawędkę przed kamerą, jest reprezentant Queens i Stones Throw Homeboy Sandman. Cechy charakterystyczne tego sympatycznego olbrzyma? Unikalny styl, bezbłędna technicznie nawijka, błyskotliwe teksty, nie wspominając o bardzo dobrym uchu do beatów - sprawdźcie choćby ten sztos. Albo ten, na beacie Oddisee...

W ogóle, co się będę rozdrabniał - najlepiej sprawdźcie całą jego dyskografię (dwa lata temu miałem ogromną przyjemność odsłuchać i zrecenzować dwie jego EPki, "Kool Herc: Fertile Crescent" i "All That I Hold Dear" - check it out).

Boy Sand opowiedział nam m.in. o swych ostatnich materiałach, o intrygującej współpracy z holenderskim wirtuozem lutni Jozefem van Wissemem, o przyjaźni z ś.p. Seanem Price'em... Jak również nieco o swych muzycznych fascynacjach i planach na przyszłość. Zapraszamy do obejrzenia!

Rozmowa, tłumaczenie: Maciej Wojszkun
Zdjęcia, montaż: The Distance Vision

                                       

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>