Warsaw Challenge 2015 - nowe miejsce, pierwsza odsłona line-up'u

W tym roku mija dziesięć lat, od kiedy powstała pierwsza edycja największego Hip-Hopowego wydarzenia w Polsce - Warsaw Challenge. Specjalnie z tej okazji organizator - miasto stołeczne Warszawa - postanowił przenieść tegoroczną edycję pod Pałac Kultury i Nauki, gdzie 9 i 10 maja 2015 roku rywalizować będą ze sobą najlepsi tancerze breakdance na świecie. Impreza to również niesamowicie energetyczne koncerty największych gwiazd zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W tym roku na scenie wystąpią legendy tego gatunku, takie jak m.in.: Kaliber 44, Włodi, Rychu Peja Solufka, JWP/BC czy reprezentant nowej fali - PRO8L3M.

Warsaw Challenge to największa w Polsce oraz jedna z największych na świecie tego typu imprez, która w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. To wyjątkowy projekt, łączący taneczne występy na najwyższym poziomie z koncertami największych gwiazd polskiego i światowego formatu.

Podczas finałowej imprezy swoje umiejętności zaprezentują 24 drużyny z całego świata - USA, Chin, Ukrainy, Rosji, Francji, Maroko oraz Polski. 16 składów wybranych zostanie przez jury, a 8 ekip zakwalifikowało się w otwartych eliminacjach. Wszyscy tancerze powalczą o główną nagrodę miasta stołecznego Warszawy – 15 tysięcy złotych.

Jednym z nierozłącznych elementów wydarzenia jest towarzysząca mu doskonała oprawa muzyczna. Przed publicznością zagrają zarówno krajowi, jak i zagraniczni artyści. Pod PKiN usłyszymy jedną z największych legend polskiego hip-hopu – Kaliber 44 czy też pionierów rodzimego rapu, takich jak Włodi czy Rychu Peja Solufka. Nie zabraknie również reprezentantów warszawskiej sceny w postaci JWP/BC oraz przedstawiciela młodego pokolenia - PRO8L3M. Zagraniczni artyści zostaną ujawnieni już 27 kwietnia – wtedy też poznamy pełen line-up Warsaw Challenge 2015.

Finał otwartych Mistrzostw Warszawy w breakdance - Warsaw Challenge odbędzie się w dniach 9-10 maja 2015 roku pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Organizatorem jest miasto stołeczne Warszawa.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.WarsawChallenge.com.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>