50 Cent: "Gdyby liczyła się teraz sprzedaż płyt to zakończyłbym karierę"

Sprzedaż płyt w ostatnich kilku latach drastycznie zmalała. To jest sprawa, która boleśnie dotknęła nie tylko branżę hip-hopową, a cały przemysł muzyczny. 50 Cent, którego debiutanckie "Get Rich Or Die Tryin" sprzedało się w łącznej liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy, wypowiedział się właśnie na temat tego zjawiska. Raper z Queens w rozmowie z Billboardem stwierdził, że gdyby jakość rapera nadal uzasadniana była ilością sprzedaży płyt to zdecydowałby się na zakończenie kariery...

"Wiesz co trzeba teraz, żeby sprzedać milion płyt? Mój pierwszy album sprzedał się w 13 milionach kopii. Gdyby sprzedaż teraz się liczyła to bym skończył karierę. Teraz, porównując do tamtych czasów, można zapomnieć o takich liczbach. Mój najgorzej sprzedający się album w tamtych czasach, czyli "Curtis" w pierwszym tygodniu sprzedał tyle ile do teraz sprzedał Eminem ze swoim "The Marshall Mathers LP 2". Liczby są z każdym rokiem coraz słabsze, a zainteresowanie muzyką nie maleje."powiedział jeden z najpopularniejszych raperów wszechczasów.

Warto przypomnieć, że jego tegoroczne "Animal Ambition" sprzedało się w liczbie 47 tysięcy w pierwszym tygodniu, a "Before I Self Destruct" z 2009 roku w 160 tysiącach kopii, co w porównaniu z liczbami "Get Rich Or Die Tryin" (872 tysiące w pierwszym tygodniu) czy "The Massacre" (1 milion 150 tysięcy) są liczbami bardzo małymi. 

Tagi: 

eluno na logaucie
nasze rodzime łaki sprzedałyby dupsko za hajs na jaki narzeka 50
Drym
po prostu w dobie tak rozwiniętego internetu jeżeli chodzi o multimedia jest bardzo łatwy dostęp do mega ilości ton muzyki, ja przykładowo dziennie ściągam z datpiffa i innych portali około 5 mixtepów jakiś album (oczywiście jak mi się naprawdęspodoba to kupuję) i nawet nie mam czasu na przesłuchanie wszystkiego, więc żeby raper marzył o milionie sprzedanych płyt musi być naprawdę wyrazistą i charyzmatyczną postacią i mieć w swoim repertuarze jakiś mega hit do którego bujałyby się tłumy, nawet poziom umiejętności raperskich nie jest tutaj najważniejszy, teraz najbardziej sprzedają się rapy na trapowych bitach z mocnym basem i pojękiwania młodych którzy na całym albumie użyją tyle słów to np Eminem w połowie swojego jednego kawałka
igiiiiiii
tak tak eminem drake kanye kenrick j.cole macklemore nagrywają trapy ze ho ho...
REJn
Chodzi mu o to że trapery używają tyle słów w całym albumie co Eminem w jednym swoim kawałku a nie o to że Em to traper.
igiiiiiiiii
" teraz najbardziej sprzedają się rapy na trapowych bitach z mocnym basem..." a to sobie tylko tak dopisal.
kasap
A jak wygląda sprzedaż kawałków w internecie u 50-tyego? Czy dochód z odsłon na yt?
50bitchplease
Curtis 691,000 in 1st week in US MMLP 2 779,000 in 1st week in US Ktoś kłamie.
Gnur
Nasza praca to rymy i bity, ściągajcie polskie rap płyty" - Eldo, 2000 rok

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>