"Detektyw" - nowy konceptualny projekt Kisiela i Me?How?a

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-21 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Detektyw - po drugiej stronie srebra" to tytuł konceptualnej EPki, jaką stworzyli wspólnie raper Kisiel oraz producent Me?How?, która składać się będzie z kilku numerów opowiadających jedną historię. Jednak EP to zaledwie część, a właściwie początek większego projektu, który artyści chcą zrealizować na znacznie szerszą skalę. Dlatego zdecydowali się użyć w tym celu portalu PolakPotrafi.pl, a z całą inicjatywą wiąże się dodatkowo charytatywna akcja, mająca na celu pomoc przy rehabilitacji Kuby Chmielowca - "Chmiela".

"Detektyw - po drugiej stronie srebra" to kryminalna historia o detektywie Serafinie będącym na tropie seryjnego mordercy. Zawiera w sobie elementy typowe dla filmów z gatunku noir: głównego bohatera o skomplikowanej psychice i niejasnej postawie moralnej, szczegółowo opisane śledztwo kryminalne, mroczną ścieżkę muzyczną, narrację z solidną ilością dialogów wewnętrznych oraz realistycznie odwzorowaną atmosferę dużego miasta. Płyta inspirowana jest takimi filmami jak "Harry Angel", "Lokator", "Fight Club" i "Donnie Darko".

Za pomocą serwisu crowfundingowego PolakPotrafi.pl możecie wesprzeć finansowo powstanie projektu w formie fizycznej. Celem jest wydanie albumu w formie CD i winylowej, nakręcenie profesjonalnego teledysku, a w dalszej kolejności adaptacja historii w formie komiksu bądź animacji - wszystko zależy od tego, ile środków zostanie zebranych. Dochód ze sprzedaży płyty zostanie wtedy przeznaczony na rehabilitację będącego w stanie sparaliżowania rapera i aktywisty sceny hip-hopowej Jakuba "Chmiela" Chmielowca w ramach akcji "Siła dla Chmiela" organizowanej przez fundację "Siła dla Ciebie" (więcej na temat akcji dowiecie się na stronie fundacji).

Szczegóły dotyczące tego wyjątkowego projektu znajdziecie na stronie PolakPotrafi pod TYM linkiem. Poniżej zaś prezentujemy snippet oraz krótką zapowiedź przygotowaną przez Kisiela.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>