Video Dnia: Fankatak & Metrowy feat. Grubson "Duszno"

video dnia
dodano: 2014-03-18 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Fankatak & Metrowy feat. GrubSon - Duszno (official video)

Dlaczego: "Trochę tu duszno, chyba już czas otworzyć okno na świat" - słyszymy w refrenie nowego singla ekipy Fankatak z udziałem Metrowego i GrubSona. Fankatak to live-band, oferujący nam gatunkowy kolaż czerpiący z hip-hopu, reggae, rocka, jazzu czy funku i podobne korzenne wibracje słyszymy w tym wypadku. Poniżej biografia składu.

"Zespół powstał w roku 2008 z inicjatywy Muśka (bas) i Bulskiego (perkusja). Dołączył do nich Wojaczek (gitara), a po jakimś czas Pacior (wokal). Garażowe próby trwały, zespół powoli zaczynał tworzyć swoje pierwsze kompozycje. Z czasem na próbę zaprosili Metrowego, który do tego czasu występował głównie na scenach hip hopowych i reaggowych. Splot różnych wydarzeń i okoliczności spowodował, iż Pacior odchodzi z zespołu. Natomiast Metrowy zaprasza do współpracy DJ Juvsona, z którym pracował do tego czasu podczas swojej solowej kariery. Prace w zespole nabrały tempa, a kolejne kompozycje motywowały do tego, aby skupić się na pracy nad płytą.
Zespół wydał promomix zapowiadający ich materiał, a także zainicjował bardzo interesujący projekt muzyczny pt. "Międzygalaktyczny Łańcuch Rymów Legalizacyjnych - GIBON", do którego to zaprosili wielu ciekawych gości. Obu projektów możemy posłuchać na kanale youtube ProtestSongTV.
Zespół ma już za sobą kilka koncertów klubowych, występ na koncercie plenerowym z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chrzanowie oraz koncert na rybnickim rynku z okazji III Rybnickich Dni NGO, czy też przegląd kapel rockowych w Cieszynie (zwycięstwo w eliminacjach - finał 9 kwietnia).
Fankatak planuje wydanie swojej płyty jeszcze w tym roku. Możemy się zatem spodziewać w najbliższym czasie singli, klipów i wywiadów. Zapraszamy zatem na kanał ProtestSongTV oraz na fanpage zespołu Fankatak (facebook). Tam dowiecie się więcej!"

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>