Z-Ro "Tripolar" - recenzja i odsłuch

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Jeden z najbardziej utalentowanych, wszechstronnych a zarazem artystycznie płodnych reprezentantów południowej sceny z zaskoczenia zaatakował w wakacje kolejnym materiałem. Po wypełnieniu kontraktu z Rap-A-Lot Z-Ro znów działa niezależnie i pierwszym efektem jest EP "Tripolar", zawierające 7 numerów i tylko jeden gościnny udział, tegorocznego Freshmena XXL'a - Kirko Bangza.

Zawierające jednak też to, do czego Mo City Don doskonale nas przyzwyczaił. Zgrabnie przeplatające rap ze śpiewem gangsterskie opowieści prosto z ulic Houston, nie pozbawione pazura, ale i melodyki i bujające głową od początku do końca. Charakterne, bezkompromisowe nawijki kręcące się wokół ulic, broni, imprez i kobiet, gdzie nawet kierowane do płci przeciwnej ballady noszą mocne znamiona playerki i hustlerki lub w delikatny, klimatyczny sposób nawołują do... zaprzestania nękania naszego bohatera telefonami ("Stalker") . Jeśli chodzi o skille to ten, kto zna Z-Ro dobrze wie, że lata płyną a on wciąż jest w ścisłej pierwszej lidze, bez słabych punktów.

Na bicie czuje się jak ryba w wodzie, pływa między bębnami, śpiewa, przyspiesza, wszystko nie gubiąc twardego przekazu, a co za tym idzie szacunku na houstońskich ulicach. Balans między cięższymi bangerowymi numerami, a tymi bardziej nastrojowymi (oczywiście wciąż w stylu McVeya) rozłożony jest po równo a oba typy numerów zgrabnie się przeplatają. Chciałoby się, żeby to takie asy okupowały pierwsze miejsca sprzedażowych list, ale nawet jeśli tak się nie dzieje to Z-Ro zawsze jest gwarancją wysokiego poziomu i muzycznej długowieczności. Jako że to EP to zostawiam bez oceny, ale dla fanów must-have, a ja czekam na "King N Tha Boss" tworzone z innym moim southowym ulubieńcem, Slim Thuggą.

 

Tagi: 

ZZZ
Dobre EP. Ciekawe kiedy ten wspólny projekt wyjdzie skoro Slim będzie chciał wypuścić swój projekt, a Z-Ro coś z C-Bo robi/ma robić. Nowy MJG już wyszedł, a tu nic się nie pojawiło o tym :) Too pimpin
Mateusz Natali

Z-Ro z C-Bo? Damn, masz jakieś info o tym? Bo pierwsze słyszę a jaram się i jednym i drugim :)

ZZZ
"#OfficialNews C-Bo n @ZROMOCITYDON working on a joint album together "Blue's Brother's" coming soon to a Hood near u!!!" z twittera. Dodatkowo w audycji radiowej Murder Master Music Show byli goścmi i tam pare słów powiedzieli na ten temat.
Mateusz Natali

Sztos, byle nie skończyło się jak często przy tych zapowiedziach, gdzie rzucają info, zapał ostyga, wszystko cichnie i potem nic nie wychodzi - jak choćby album Trae z Wyclefem, nie mówiąc już o milionach zapowiedzi duetów Lil Wayne'a :)

ZZZ
Zobaczymy. Z-Ro trochę tych projektów zapowiedział i wiele z nich do dzisś nie wyszło, choćby ten album w klimacie R&B.
KOTG
moje osobiste top 5 tego roku, Ro nie zawodzi!
Si Łaj
Tak w ogóle to on zmienił pseudonim na Mo City Don, bo powiedział, że Z-Ro kojarzy się z biedą ;D
fuck
jak mozna wpomniec o lil weaynie przy newsie z-ro
Frank
Z-Ro nie miałby nic przeciwko, szanuje Wayne'a.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>