Świadomy Słuchacz - nowe artykuły

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-05-10 16:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 1)

Świadomy Słuchacz nabiera tempa aż miło.

Projekt, który ma na celu poprawę odbioru rapu w Polsce oraz ogólne propagowanie indywidualnego podejścia do muzyki, postawił na kilka ciekawych artykułów. Od tych "encyklopedycznych", po czysto rozrywkowe. Zresztą sami zobaczcie.


Zaczęło się od krótkiego felietonu, który zarysował zamysł, jakim kierowali się autorzy projektu - Kim jest świadomy słuchacz? Ciekawymi materiałami na "rozgrzewkę" są introdukcje do tekstów o barwie głosu oraz technice. Docenią je z pewnością nie tylko słuchacze, którzy chcą poznać niuanse rapowego rzemiosła, ale także początkujący raperzy, którzy zapewne chcieliby o niektóre rzeczy zapytać wprost, ale trochę się wstydzą. Jak wiadomo, nie ma nic złego w niewiedzy, którą chce się poskromić, to ignorancja zasługuje na naganę. Zachęcam do rzucenia okiem na te podstawy, są wyjaśnione jasno i klarownie, na dodatek podano konkretne przykłady, nie ma zatem mowy o nudnych wykładach i suchych informacjach.

Następnie otrzymaliśmy trzy krótkie teksty mówiące o konkretnych stylistykach w rapie. Lovesongi, Storytellingi oraz Braggadacio. Młodsi słuchacze dowiedzą się czym one właściwie są, dostając do odsłuchu dużo przykładowych, zróżnicowanych numerów, zarówno z Polski jak i USA. Doświadczeni entuzjaści hip-hopu chętnie przypomną sobie klasyczne numery, a może nawet - kto wie? - poznają jakieś nowe, które dotychczas umknęły ich uwadze.

Nie obyło się również bez popularnych ostatnio hashtagów (sam używam ich namiętnie w swoich recenzjach), popularnych zawsze beefów i dissów, oraz wcale niełatwego quizu, który niejednego czytelnika zapewne zmusił do wytężenia pamięci lub poszukiwania odpowiedzi na własną rękę (a także o to przecież chodzi, prawda?).

To jedynie część tekstów, które możecie przeczytać. Zachęcam was do regularnego odwiedzania Świadomego Słuchacza, zwłaszcza, że nowe artykuły powstają całkiem szybko. Do następnego razu.

reklama
Jose Arcadio Morales
Szacunek za zajebistą inicjatywę. Świetnie się czyta te artykuły :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>